Mieszkanie w kamienicy zostało całkowicie przebudowane. Małą łazienkę wydzielono białą ceglaną ścianą, jest teraz trochę większa niż poprzednio. W nawiązaniu do charakteru kamienicy drzwi do pomieszczenia wybrano z płycinami, natomiast nad drzwiami zrobiono nadświetle, tyle że nowoczesne proste. Doświetla łazienkę światłem z pokoju. Podłoga w małym wnętrzu również nawiązuje do charakteru mieszkania z przeszłością. To zasługa płytek w czarno-białą szachownicę, które zresztą są głównym „sprawcą” jego stylu. Wannę obudowano płytkami w czarnym kolorze. Ładnie zamykają przestrzeń widzianą od wejścia do pomieszczenia. Są też dobrym kontrastowym tłem dla białych sprzętów.

Pomysł na ścianę nad wanną: mała łazienka

Żeby ścianę nad wanną ochronić przed zachlapaniem, nie zastosowano typowego rozwiązania, jakim jest glazura. W tej w małej łazience sięgnięto po inny pomysł. Na pleksi nadrukowano sylwetkę rowerzysty balansującego na czerwonej linie, dzieło francuskiego streetartowca. Ta grafika na ścianie idealnie pasuje do małej łazienki i bardzo ją ożywia. Dla kompozycyjnej równowagi blat i uchwyty szafki pod umywalkę są także czerwone, a pani domu dba o dodatki w tym kolorze.

Mała łazienka: aranżacja wnętrza

W małej łazience dzięki szklanej osłonie wanna staje się kabiną prysznicową. Osłona jest zupełnie przezroczysta, bez  okalających ja ramek, co sprawia, że staje się niewidoczna. Nie zasłania więc grafiki na ścianie i nie zacieśnia wizualnie wnętrza. Lustro nad umywalką umocowano na stelażu, który pozwala je odsunąć od ściany. Oświetlenie LED daje efekt 3D i podkreśla fakturę cegieł.

Więcej: Co na ścianę w łazience zamiast płytek?