MAŁA ŁAZIENKA w stylu eko: kamien i drewno w aranżacji łazienki

Właściciele tej małej łazienki są architektami, a więc specjalistami od urządzania wnętrz. Ich metoda na stworzenie interesującej aranżacji łazienki to wykorzystanie w oryginalny sposób naturalnych materiałów.

Łazienka w stylu eko
Łazienka w stylu eko
Łazienka w stylu eko
Łazienka w stylu eko
Łazienka w stylu eko

Mieszkanie w starej kamienicy w Zabrzu było w bardzo złym stanie, ale wizja totalnego remontu bynajmniej nie odstraszyła od jego zakupu pary młodych architektów. Cieszyli się na myśl o przeprowadzce z typowego, mało urokliwego bloku z lat 70. do zabytkowego budynku z charakterem. Wielką przebudowę rozpoczęli od małej łazienki. Na pierwszy ogień poszła wymiana instalacji, następnie zabrali się do ścian i podłogi.

- Nie jesteśmy zwolennikami okładania wszystkich możliwych powierzchni płytkami ceramicznymi. To standardowe podejście, a my wolimy oryginalne rozwiązania. Lubimy też naturalne materiały o ciekawych fakturach. Dlatego pomyśleliśmy o kamieniu - mówi Beata.

Mała łazienka: marmur dla wtajemniczonych

Znajomy kamieniarz zdradził im, że istnieje możliwość zakupienia elementów kamiennych ze skamielinami jako odpadów po obniżonej cenie. Beata i Witold natychmiast skorzystali z okazji i postanowili wykorzystać je jako okładzinę nad wanną oraz umywalką w małej łazience. Podłogę również zrobili z odpadów kamiennych. Biało-szary marmur przycięty do formy prostokątów o różnych wymiarach tworzy na posadzce interesującą, pasiastą kompozycję. Konsekwentnie unikając płytek ceramicznych, właściciele pokryli dwie ściany w łazience białą farbą do wilgotnych pomieszczeń, a dwie pozostałe - grafitowym tynkiem akrylowym.

Ocena: 0
Tekst: Joanna Dobkowska Projekt: Goczołowie Architekci - Studio Autorskie Zdjęcia: Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY