Nowoczesny design i maksimum higieny – innowacje łazienkowe na co dzień

2018-01-04 10:57

Współpraca z uznanymi projektantami i zastosowanie innowacyjnych technologii sprawia, że ceramika sanitarna marki Laufen nie tylko odpowiada na potrzeby coraz bardziej wymagających użytkowników, lecz nawet je wyprzedza. Zróżnicowana, przeznaczona do różnego typu łazienek oferta marki Laufen dowodzi, że doskonałe wzornictwo i wysoka jakość nie muszą się wiązać z dużymi nakładami finansowymi.

Laufen Pro – nowoczesność w przystępnej cenie

Przykładem nowoczesnej, znakomicie zaprojektowanej, a jednocześnie przystępnej cenowo ceramiki jest kolekcja Laufen Pro. Minimalistyczny, industrialny design, funkcjonalność, a także dostępność produktów w wielu wariantach i rozmiarach sprawiają, że linia ta jest bardzo uniwersalna.

– Kolekcja Laufen Pro jest dobrym przykładem uzyskania unikalnego stylu przy użyciu prostych środków – mówi projektant kolekcji Peter Wirz. – Tworząc tę serię, zainspirowaliśmy się dwiema podstawowymi formami, jakimi są kwadrat i koło. Umożliwiły one stworzenie szerokiej i wszechstronnej serii ceramiki i mebli łazienkowych, rozpoznawalnych na całym świecie.

Kolekcja VAL – nagrodzony design

Inną cieszącą się uznaniem serią jest zaprojektowana przez wybitnego projektanta Konstantina Grcica kolekcja VAL. W 2016 roku otrzymała najbardziej prestiżową nagrodę na konkursie iF Design Awards, zakwalifikowała się również do finału konkursu Dobry Wzór 2016, organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

W kolekcji VAL znajdziemy zarówno proste, montowane do ściany umywalki, jak i prostokątne oraz asymetryczne miski z dopasowanymi do nich półkami. Wszystkie wykonane są z wyjątkowo wytrzymałego, pozwalającego na uzyskanie wąskich krawędzi materiału – SaphirKeramik. Wannę VAL natomiast wykonano z mineralnego tworzywa SENTEC, które jest ciepłe i przyjemne w dotyku, nie jest porowate, ma właściwości antybakteryjne oraz wysoki stopień antypoślizgowości.

Technologia Rimless – maksimum higieny

Do dobrze już znanych kolekcji ceramiki Laufen wkroczyła najnowsza technologia bezkołnierzowa. Cieszące się uznaniem linie, takie jak Pro, Pro S, Kartell by Laufen, a ostatnio także Palace poszerzono o nowe miski WC Rimless. To innowacyjne rozwiązanie do minimum ogranicza zakamarki, ostre krawędzie i nieoszkliwione powierzchnie, ułatwiając tym samym utrzymanie higieny i redukując zużycie wody nawet o 30 proc.

Warto także zwrócić uwagę na intrygujące rozwiązania z serii ILBAGNOALESSI One. To dzieło włoskiego projektanta Stefano Giovannoniego. Bezkołnierzowe miski WC z serii One wyróżniają się miękkimi, opływowymi formami, co w łazience podkreśla wrażenie intymności. Są również bardzo łatwe w montażu.

Cleanet Riva – inteligentna toaleta myjąca

W technologii Rimless wykonano także inteligentną toaletę Cleanet RIVA. Spośród innych dostępnych na rynku toalet myjących wyróżnia się tym, że wygląda jak... tradycyjna miska WC. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii produkcji wszystkie instalacje i elementy elektroniczne ukryto wewnątrz minimalistycznej, ceramicznej obudowy. Mimo to korzystanie z toalety jest wyjątkowo intuicyjne i proste – do bieżącej obsługi wystarczy umieszczone z boku klapy pokrętło ze stali nierdzewnej, a zaawansowane ustawienia, m.in. zaprogramowanie indywidualnych profili użytkowników, umożliwia pilot z ekranem dotykowym.

Więcej informacji na: www.laufen.pl