ŁADNA I TANIA ŁAZIENKA: Pomysłowa ARANŻACJA szarej łazienki

2013-05-24 15:50 Magdalena Kawczyńska

Urządzenie łazienki nie wymaga gigantycznych nakładów finansowych. Gdy w budżecie dziury, liczą się dobre pomysły. Szara łazienka została ożywiona czerwonym kolorem ściany i dodatków - wszystko razem tworzy pomysłową, tanią, modną i przede wszystkim ładną aranżację.

Łazienka została urządzona prosto, ale przytulnie. Chociaż wyposażanie łazienki niewielkim kosztem kojarzy się z małym metrażem, niektóre ekonomiczne rozwiązania wymagają dużej powierzchni. Tak jest na przykład z prysznicem złożonym z brodzika i zasłony prysznicowej rozpiętej na stalowym pałąku. Koszt jest znacznie mniejszy niż szklanej kabiny prysznicowej, ale w przeciwieństwie do niej takie rozwiązanie nie tworzy szczelnej bariery dla wody. Aby nie rozchlapywała się po całej łazience, prysznic najlepiej usytuować w rogu pomieszczenia. Nawet jeśli fragment podłogi w łazience będzie zalany wodą, w pozostałej części można swobodnie się poruszać. W nowoczesnych łazienkach doskonale sprawdzają się odważne zestawienia kolorystyczne i stylistyczne. Dlatego w tej aranżacji łazienki surowość szarej zasłony prysznicowej i ułożonego na podłodze linoleum przełamano czerwoną ścianą.

Łazienka: kobieca aranżacja

Mocny akcent decyduje o charakterze łazienki i przesądza o wyborze dodatków. Żeby dodatkowo ocieplić wystrój łazienki, jedną ze ścian obudowano płytą MDF w naturalnym fornirze bukowym. Z płyty wykonano blat pod umywalkę i półki na kosmetyki. Całość przypomina nowoczesną toaletkę. Zastosowanie w łazience fornirowanego MDF-u ma sens tylko, gdy materiał jest dobrze zabezpieczony przed wilgocią, a w pomieszczeniu działa wentylacja. Płytki umieszczone jedynie na ścianach okalających prysznic.

Jak urządzić łazienki małym kosztem

  • Ściany, zamiast w całości oklejać płytkami, pomaluj wodoodporną farbą.
  • Odważnie zestawiaj materiały. Łącz linoleum (jest bardzo tanie!) z płytami fornirowanymi (możesz wybrać polskie, niezbyt drogie okleiny).
  • Szukaj tanich rozwiązań. Na przykład tradycyjną drogą kabinę z powodzeniem zastąpić możesz zasłoną prysznicową.
  • Spraw, by wnętrze było podatne na zmiany. Gdy się znudzi stary wystrój, zmienisz go niewielkim kosztem.

NOWY NUMER

Maj w M jak Mieszkanie wabi kolorami i zachęca do zmian w domu. Prezentuje piękne przedmioty i aranżacje w pastelowych odcieniach różu, błękitu, żółtego i zieleni.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Maj 2021