Komfort w stylu eko. Rozwiązania łazienkowe, które pomagają oszczędzać

grohe łazienka
Autor: materiały prasowe GROHE

Coraz bardziej świadomi ekologicznie staramy się kształtować w sobie dobre nawyki. W codziennym pośpiechu nie zawsze jednak pamiętamy o wszystkich zasadach oszczędzania wody. Na szczęście mądrze wybrane innowacje do łazienki i toalety myślą o tym za nas.

W epoce zmian klimatycznych racjonalne gospodarowanie zasobami naturalnymi staje się i koniecznością, i wewnętrzną potrzebą coraz większej grupy ludzi. Sprawa od wielu z nas wymaga zmiany przyzwyczajeń, co może kojarzyć się z dyskomfortem. Mamy jednak wielkich sprzymierzeńców w postaci nowych technologii do łazienki, które dbają o to, by codzienna toaleta całej rodziny była czystą przyjemnością dla nas i nie szkodziła naszej planecie

Dobrym przykładem jest technologia GROHE EcoJoy, która umożliwia zmniejszenie zużycia wody prawie o 50% w przypadku baterii umywalkowych. Ogranicznik stosowany w armaturze zmniejsza przepływ wody z 10 do nieco ponad 5 litrów na minutę. Perlator znajdujący się u wylotu wylewki napowietrza wypływającą wodę i sprawia, że strumień jest obfity i miękki, dzięki czemu myjemy ręce i komfortowo, i oszczędnie.

Baterie umywalkowe z funkcją GROHE EcoJoy są dostępne w każdej kolekcji łazienkowej GROHE. Technologia ta jest również zastosowana w wybranych słuchawkach prysznicowych i deszczownicach.

Ograniczanie przepływu wody to nie jedyny sposób, w który możemy oszczędzić wodę podczas mycia. Czy wiesz, że podczas ustawienia odpowiedniej temperatury wody pod prysznicem marnujesz nawet 10 litrów? Warto więc wybrać zestaw prysznicowy z termostatem zamiast mieszacza i technologią GROHE TurboStat. To rozwiązanie gwarantuje prysznic o ulubionej temperaturze w chwilę po uruchomieniu, dzięki czemu podczas każdej kąpieli oszczędza się kilka litrów.

Możesz wybrać system prysznicowy z ogranicznikiem przepływu i baterią termostatyczną - jedno rozwiązanie, podwójna oszczędność.

Zasoby naturalne możemy także oszczędzać w toalecie, wybierając system z funkcją podwójnego spłukiwania, dzięki której można wybrać objętość między 3-4.5l (mały przycisk) lub 6-9l (duży przycisk). Warto też zwrócić uwagę na tzw. funkcję start/stop umożliwiająca zatrzymanie przepływu wody w każdym momencie podczas spłukiwania. Wystarczy nacisnąć przycisk ponownie w trakcie spłukiwania, aby zatrzymać przepływ. Zużywasz tyle wody, ile akurat potrzebujesz.

Więcej na: grohe.pl

Wszystkie walory minimalizmu

Zgeometryzowana linia baterii umywalkowej GROHE Essence w kolorze Hard Graphite (widoczna na zdjęciu otwierającym) przyciąga spojrzenia – a zalety perlatora AquaGuide unaocznią dopiero rachunki. Dzięki niemu łatwo bowiem dopasować kąt strumienia do kształtu ceramiki, tak by woda trafiała dokładnie tam, gdzie jest potrzebna, bez rozchlapywania. Technologia GROHE EcoJoy dba tu z kolei o redukcję zużycia nawet o połowę, i to bez utraty wydajności.

Gładko, miło, oszczędnie

Przyjemnie chłodny w dotyku jedwab dał nazwę technologii SilkMove ES wykorzystanej np. w armaturze umywalkowej GROHE Plus. Rozwiązanie to sprawia, że bateria ustawiona w pozycji centralnej otwiera wodę zimną, a nie – jak dotąd – strumień zmieszany. Rezultatem jest zarówno wymierne zmniejszenie niepotrzebnego zużycia wody gorącej, dostrzegalne w domowym budżecie, jak i ograniczenie emisji dwutlenku węgla. Można odetchnąć z ulgą!

grohe łazienka
Autor: materiały prasowe GROHE Bateria Plus i umywalka Essence

Ten właściwy stopień

Koniec z przepuszczaniem litrów wody w oczekiwaniu na odpowiednią temperaturę! Bateria GROHE Grohtherm z technologią TurboStat (tu w systemie prysznicowym Euphoria 310 CoolTouch) pozwala w ułamku sekundy ustawić oczekiwane parametry, które utrzymają się już do końca kąpieli. Jednocześnie wybrana blokada usunie ryzyko oparzeń spowodowanych zbyt gorącą wodą, a rozwiązanie CoolTouch – rozgrzaną baterią.

grohe łazienka
Autor: materiały prasowe GROHE Bateria GROHE Grohtherm z technologią TurboStat w systemie prysznicowym Euphoria 310 CoolTouch

Luksus pod kontrolą

Relaksujący prysznic nie kojarzy się z oszczędzaniem wody, jednak słuchawka GROHE Rainshower SmartActive przełamuje ten stereotyp. Pozwala wygodnie korzystać z trzech rodzajów strumienia (delikatnego, energetyzującego i masującego), a ogranicznik przepływu redukuje zużycie do 9,5 l na minutę. Przyjemność na miarę wizyty w spa staje się podwójnie eko – ekologiczna i ekonomiczna zarazem.

grohe łazienka
Autor: materiały prasowe GROHE Słuchawka GROHE Rainshower SmartActive
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021