Kolory ścian w łazience: nietypowe kolory ścian w aranżacji łazienki

2016-05-17 18:40 Agnieszka Zawadzka

Nietypowe, ciemne lub głębokie kolory ścian w łazience wciąż wzbudzają mieszane emocje. Jak pięknie ograć mocny kolor w łazience, by stworzyć klimatyczną przestrzeń kąpielową? Zobacz inspiracje: kolory ścian w łazience.

Kolory ścian w łazience zwyczajowo podporządkowujemy neutralnej kolorystyce ceramiki łazienkowej, czyli klasycznej bieli. Równie często ściany w łazience wykładamy w całości glazurą, która determinuje wtedy kolorystyczny motyw przewodni w łazience. Coraz częściej jednak, planując kolory ścian w łazience, korzystamy z dobrodziejstw bogatej palety farb specjalistycznych do wnętrz wilgotnych i podatnych na zachlapanie. Jest to opcja dużo tańsza, niż efektowna glazura, a w dodatku łatwa do przeprowadzenia szybkiej i efektownej metamorfozy łazienki. Jakie kolory ścian w łazience wiodą prym w bieżącym sezonie?

Kolor ścian w łazience: taupe i szarość skóry słonia

Niespotykane zbyt często pochodne kolorów beżowych i ciemno-szarych w łazienkach, w tym sezonie dają się zauważyć jako gorące propozycje kolorów ścian w łazienkach! Chłodny, wyrazisty i uniwersalny beż koloru taupe, dodaje charyzmy wnętrzu łazienki z klasyczną, białą ceramiką i fragmentarycznie ułożonymi, fazowanymi płytkami typu "metro". Doskonale podkreśli aranżację łazienki inspirowanej mediolańskim klimatem linearnie opracowanego drewna i wielkoformatowych roślin doniczkowych (eksponowanych na metalowych, wysokich kwietnikach). Genialnie podbije naturalną kolorystykę brązowych i szarych gresów na ścianie i podłodze. Drugim faworytem aktualnych trendów jest kolor szary w odcieniu skóry słonia. Doskonale wyważony odcień szarości, wypośrodkowany między ciemną szarością a rozbielonym szarym z palety off white, stanowi ciekawe choć zarazem neutralne tło dla dalszych eksperymentów z kolorem i fakturą w dodatkach do łazienki. Obydwa odcienie cudownie korespondują z modnymi dodatkami z miedzi czy złota (klosz lampy, akcesoria łazienkowe, uchwyty na ręcznik czy kosz na śmieci - detale, które wykańczają aranżację!). Industrialne klimaty półek ze skrzynek po owocach czy metalowe, pokryte czernią relingi i kwietniki to także elementy wystroju modnej łazienki, których potencjał wydobywa właśnie jeden z powyższych kolorów ścian w łązience. Aż chce się eksperymentować!

Kolor ścian w łazience: pół na pół

Ekonomiczna i nie mniej efektowa opcja wykończenia ścian w łazience, to glazura lub gres w "strefie mokrej" (wokół wanny, prysznica i umywalki) i kolorowa farba do łazienek na pozostałej przestrzeni ścian. Chcąc szybko odnowić niemodne płytki w łazience czy wynajmując mieszkanie, którego wystrój nie nadąża za naszymi upodobaniami, warto postawić na ekonomię rozwiązań. Malowanie ścian w łazience na silny kolor, stanowić będzie mocny punkt dekoracyjny, niewymagający "komentarza" w postaci dużej ilości dodatków czy detali uzupełniających. Granat, burgund, zgniła zieleń czy mocny akcent antracytowej ściany w aranżacji łazienki to strzał w dziesiątkę, jeśli zależy nam na spektakularnym efekcie. Dysponując już glazurą, warto jej kolor dopasować stylistycznie (uzupełniająco) do mocnej kolorystyki na ścianie w łazience. Przemalowując ją na neutralną, złamaną biel lub pochodną kolorystycznej dominanty na ścianie sprawimy, że nasza łazienka uzyska spójny i szykowny nowy look, zgodny z upodobaniami, trendami i zasobnością portfela. Ryzykujmy!