Kobiecy PROJEKT ŁAZIENKI z toaletką - łazienka jak garderoba w teatrze

2013-11-08 16:17

Projekt łazienki urządzonej przez dwie kobiety związane z teatrem nie mogł być zwyczajny. Na tle piaskowych tonacji lśni lustro z aktorskiej garderoby, a projekt łazienki jest kobiecy i zmysłowy. Toaletka w łazience jak marzenie!

Spis treści

  1. Stylowy projekt łazienki z toaletką dla kobiet
  2. Projekt łazienki z toatletką
  3. Projekt łazienki: efektowne lustro

Architektka doskonale znała upodobania mieszkańców domu, gdy przystąpiła do pracy nad projektem łazienki. Zaprzyjaźnili się już dawno temu, gdy projektowała ich dom. Dlatego nie zdziwiła się, że Ania i Karolina, obydwie związane z aktorstwem, marzyły o dużym lustrze jak z teatralnej garderoby. Taka toaletka w łazience to świetny i praktyczny pomysł.

Stylowy projekt łazienki z toaletką dla kobiet

W tym projekcie łazienki z toaletką, w przeciwieństwie do innych w domu, miała być wanna. Narożna, z wygodnym zagłówkiem, usytuowana pod łukowatym oknem z widokiem na las - kąpiel jest tu prawdziwym relaksem - mówi Ania. Wypoczynkowi sprzyja także spokojna tonacja kolorystyczna wnętrza. Łagodne beże ścian i podłogi, głęboki brąz drewna ciepło otuliły pomieszczenie. Stonowane barwy stworzyły doskonałą oprawę dla toaletki.

Projekt łazienki z toatletką

Długi blat umywalkowy to jednocześnie toaletka. Fornirowany mebel (tym samym drewnem wykończono obudowę wanny) wykonała według projektu Urszuli Lipskiej firma Mobilier. W pojemnych szufladach toaletki skryły się wszystkie przybory kosmetyczne. W projekcie łazienki, na blacie zmieściła się również umywalka o subtelnej linii. Puf, na którym siada Karolina, by zrobić makijaż, wsuwa się pod toaletkę, gdy nie jest potrzebny.Winylowa tapeta przypominająca szlachetną tkaninę (Cape Grim, 0,7x10 m, Casamance, ok. 390 zł/rolka, JVD) dodaje wdzięku spokojnej aranżacji łazienki.

Projekt łazienki: efektowne lustro

Sięgające sufitu lustro powiększa łazienkę o powierzchni 7 m². Podświetlone, efektownie rozjaśnia wykończone matowymi materiałami (trawertynowe płytki, drewno, farba) wnętrze. Jednak niecodzienny projekt łazienki -  rodem z teatru -stanowił problem w realizacji. Trudno było znaleźć fachowców - obawiali się, że podczas cięcia otworów na oświetlenie lustrzana tafla popęka.