Kamień we wnętrzu. Nowa kolekcja płytek Ceramica Limone

2021-04-01 5:56 Barbara Ruppel
płytki Ceramica Limone
Autor: materiały prasowe Ceramica Limone Płytki z kolekcji INFERNO od Ceramica Limone

Kontakt z naturą jest dla nas niezwykle ważny – co doskonale widać w aranżacji współczesnych polskich mieszkań. Coraz chętniej zapraszamy do naszych domów naturalne materiały takie jak drewno, bambus czy kamień, chętnie odnawiamy stare meble, zamiast kupować nowe, a nasze salony wypełnione po brzegi roślinami, przypominają mini-dżungle. Idąc tym tropem, postanowiliśmy wspólnie z producentem płytek kamiennych Ceramica Limone przyjrzeć się najciekawszym trendom w świecie płytek ceramicznych i wybrać rodzaje, które doskonale sprawdzą się m.in. w łazience.

Kamień w dwóch odsłonach

Wykorzystanie w aranżacji wnętrz płytek ceramicznych nie jest niczym nowym – ludzie od zarania dziejów korzystali z dobrodziejstw kamienia jako budulca. Dzisiaj mamy jednak możliwość wyboru spośród setek modeli o różnym kolorze, wzorze i fakturze, dzięki czemu urządzanie swojego wymarzonego wnętrza jest bajecznie proste.

Ogromną popularnością cieszą się na przykład płytki ceramiczne idealnie imitujące strukturę surowego kamienia. Są lekko chropowate, o nierównej powierzchni i delikatnym użyleniu. Tego typu płytki są solidne i wytrzymałe, a do tego ich zakup nie nadwyręży domowego budżetu.

Kolekcja płytek INFERNO

Płytki INFERNO marki Ceramica Limone w dwóch wersjach kolorystycznych nero i bianco łączą w sobie najlepsze cechy kamienia: jego solidność i wytrzymałość z ponadczasowym pięknem i elegancją szlachetnego marmuru.
Płytki o grubości 8 mm dostępne są w czterech formatach: 59,7x59,7; 59,7x119,7; 119,7x119,7; 119,7x279,7 (slab), a dzięki swojej mrozoodporności możemy stosować je nie tylko jako wykończenie wewnętrznych ścian i podłóg, ale również zewnętrznych elewacji, balkonów oraz tarasów.

Dobrym przykładem jest kolekcja ASH od Ceramica Limone. Oprócz pięknego, naturalnego wzoru kamienia, twórcy postanowili pójść o krok dalej i dodali odrobinę błysku w postaci drobinek mikki, które zauważalne są wyłącznie przy mocnym oświetleniu. W ten sposób naturalny rys kamienia jest nie tylko podkreślony, ale i uwypuklony.

Płytki z kolekcji ASH możemy zakupić w dwóch formatach: 60x60 cm i 60x120 cm w czterech wersjach kolorystycznych: white, beige, silver i black. Duża rozpiętość barwna i solidne wykonanie płytek pozwala zastosować je w różnych pomieszczeniach, w dowolnych konfiguracjach. Płytki z kolekcji ASH będą prezentować się wyśmienicie zarówno na podłodze w łazience, jak i na ścianie w salonie bądź kuchni.

płytki Ceramica Limone
Autor: materiały prasowe Ceramica Limone Płytki z kolekcji ASH od Ceramica Limone

Innym wariantem płytek ceramicznych są płytki polerowane o perfekcyjnie gładkiej, błyszczącej powierzchni. Tego typu modele najlepiej wyglądają jako część większej kompozycji, dlatego bardzo często spotkamy płytki polerowane w dużych formatach, np. 120x120 cm czy 120x280 cm (modny format slab), tak jak ma to miejsce m.in. w przypadku kolekcji INFERNO NERO marki Ceramica Limone. W skład kolekcji INFERNO wchodzą również płytki o wymiarach 60x60 cm i 60x120 cm.

Inspirowane marmurem czarne płytki ze splotami złotych i białych żył to kwintesencja szyku i elegancji. Zastosowane w łazience płytki INFERNO NERO przemienią ją w luksusowy pokój kąpielowy rodem z pięciogwiazdkowego SPA.

płytki Ceramica Limone
Autor: materiały prasowe Ceramica Limone Płytki z kolekcji INFERNO NERO od Ceramica Limone
płytki Ceramica Limone
Autor: materiały prasowe Ceramica Limone Płytki z kolekcji INFERNO BIANCO od Ceramica Limone

Gres – piękny i wytrzymały

Marmur nigdy nie wyjdzie z mody – tego możemy być pewni. Dlatego płytki inspirowane tym kamieniem możemy bez obaw eksponować w swoim wnętrzu. Przykładem może być ponadczasowy i cieszący się dużą popularnością biały marmur z delikatną żyłką, czyli tzw. marmur calacatta.

Mlecznobiała powierzchnia płytki, po której rozchodzą się szare i czarne żyłki sama w sobie może stanowić ozdobę pomieszczenia – ze ścianą pokrytą takim wzorem nie musimy zaprzątać sobie głowy dodatkowymi dekoracjami!

Zdając sobie sprawę z wyjątkowości calacatty, specjaliści Ceramica Limone postanowili połączyć jej atrakcyjny wygląd z solidnością gresu. Tak powstały płytki LARIS CARRARA, które możemy stosować na ścianach, podłogach, także na zewnątrz.

płytki Ceramica Limone
Autor: materiały prasowe Ceramica Limone Płytki z kolekcji LARIS CARRARA od Ceramica Limone

Właściwości gresu, który jest dużo bardziej wytrzymały i mniej nasiąkliwy niż zwykła płytka ceramiczna, a do tego jest materiałem mrozoodpornym pozwalają na zastosowanie płytek gresowych na tarasach, balkonach czy zewnętrznych elewacjach.

Co więcej, płytki LARIS CARRARA mogą poszczycić się specjalnym wykończeniem lappato (pół-połysk). Połączenie połysku z matem w płytkach gresowych LARIS CARRARA szczególnie dobrze wygląda przy łazienkowym oświetleniu, które uwypukla chropowato-gładką powierzchnię i subtelny rysunek żył.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj płytki wybierzemy do swojego wnętrza, możemy mieć pewność, że pomieszczenie zyska na atrakcyjności i na pewno szybko się nam nie znudzi. Ponadto, obecność naturalnych materiałów, jak wynika z licznych badań, pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie i może skutecznie obniżyć poziom stresu.

Więcej o płytkach Ceramica Limone na stronie https://www.pgc.net.pl/oferta/plytki

NOWY NUMER