Jakie płytki do łazienki wybrać? Płytki łazienkowe z motywem kwiatowym

2015-06-10 19:19 Anna Rychlewicz

Płytki łazienkowe z motywem kwiatowym jeszcze nie tak dawno królowały w aranżacjach łazienek. Dziś wydaje się, że moda na kwiatowe motywy w aranżacji pokoi kąpielowych odchodzi do lamusa. Jakie płytki do łazienki wybrać? Jak przemycić do wnętrza płytki łazienkowe z motywem kwiatowym, aby nie przywodziły one na myśl nudnych łazienek?

Płytki łazienkowe w kwiaty królowały w aranżacjach wnętrz i to nie tak dawno. Dziś, choć coraz rzadziej decydujemy się na przaśne dekoracje, nadal chętnie wybieramy płytki do łazienki z delikatnym wzorem kwiatowym. Płytki łazienkowe z motywem kwiatowym zdobią wnętrze, nadają mu niepowtarzalnego klimatu i decydują o ostatecznym wyrazie wnętrza. Jakie płytki do łazienki wybrać, by nie „przesadzić" z dekoracją?

Płytki do łazienki w kwiaty: dekoracja ścian

Projekt łazienki w stylu klasycznym, romantycznym, czy nowoczesnym? Bez względu na ogólny charakter wnętrza, możemy dopełnić jego aranżację płytkami na ścianę z motywem kwiatowym. Zasada jest tylko jedna – trzeba znać umiar! Klasycznej aranżacji pokoju kąpielowego, płytki łazienkowe z motywem kwiatowym nadadzą odrobiny romantyzmu. Do nowoczesnej i stylowej łazienki ściany z płytkami w kwiaty wprowadzą powiew świeżości i nadadzą całości wrażenia lekkości. Kolor, wzór, forma ornamentu na kafelkach łazienkowych – to wszystko decyduje o ostatecznym wystroju łazienki. Jakie płytki do łazienki w kwiaty wybrać, aby nie „przygniotły" one aranżacji? Płytki do łazienki z motywem kwiatowym są połączeniem dwóch trendów, które królują w aranżacji wnętrz ostatnimi czasy. Oczywiste nawiązanie do natury i lekko romantycznej elegancji – właśnie taki efekt osiągniemy stawiając na florystyczne akcenty w łazienkowym wnętrzu. Dekoracyjne kafelki na ścianie łazienki są zazwyczaj łączone w wielkoformatowe obrazy, powstające po połączeniu ze sobą kilku płytek. Konfiguracja – w zależności od modelu kafelek – dowolna. Możemy postawić na dekoracyjny pas płytek, który otoczy łazienkowe wnętrze kwiatowym dekorem, bądź też zdecydować się na pewnego rodzaju kwiatową grafikę, która skupi się na jednej ścianie łazienki.

Płytki łazienkowe z dekorem: subtelny ornament czy kwiatowa grafika?

Czasy, kiedy płytki łazienkowe z motywem kwiatowym zdobiły całe i wszystkie ściany w łazience już dawno minęły. Nadeszła era subtelnych zdobień i delikatnych dekoracji w dekoracji ścian, które kwiatów oczywiście nie wykluczają. Zamiast wszystkich ścian łazienki „skąpanych" w kwiatach, zaakcentujmy w ten sposób poszczególne strefy we wnętrzu. Kwiatowy wzór płytek idealnie podkreśli mokrą strefę w łazience. Zaakcentujmy dekoracyjnymi płytkami łazienkowymi wnękę prysznicową, ścianę z wanną bądź też część umywalkową. Wybierając gładkie płytki do łazienki i zestawiając z nimi te z dekorem w kwiaty, warto zdecydować się na modele z tej samej kolekcji, bądź tego samego producenta. Dzięki temu zyskamy pewność, że kafelki do łazienki będą miały identyczną grubość i idealnie będą do siebie pasowały. Przed podjęciem decyzji dotyczącej konkretnego dekoru, warto zastanowić się jaki efekt chcemy osiągnąć. Postawienie na „kafelkową grafikę" przedstawiającą pnące się kwiaty na ścianie w łazience sprawi, że wnętrze wyda się optycznie wyższe i większe. Jednocześnie wzór płytek będzie przyciągał naszą uwagę i wysuwał się na prowadzenie w aranżacji. Chcąc wprowadzić do łazienki subtelny i romantyczny akcent, możemy postawić na małe płytki z motywem kwiatowym. W wyborze dekorów na ściany w łazience obowiązuje zasada – im większe wzór kwiatowy na płytkach, tym bardziej stonowane powinny być płytki go otaczające.