Grzejnik łazienkowy dekoracyjny. Jaki grzejnik do małej łazienki?

2023-09-06 13:14

Łazienka to miejsce, w którym rozpoczynamy i kończymy dzień. Ważne jest zatem, aby to miejsce było funkcjonalne, komfortowe, ale pozwalało też odpowiednio odpocząć i się zrelaksować. Zimna łazienka, to nieprzyjemna łazienka. W każdej na ogół znajduje się grzejnik, który poza utrzymaniem odpowiedniej temperatury, może również zdobić. Grzejnik łazienkowy dekoracyjny — zobacz 16 najładniejszych modeli.

Spis treści

  1. Grzejnik łazienkowy dekoracyjny: ozdoba każdej łazienki
  2. Grzejniki dekoracyjne pionowe: elegancja i funkcjonalność
  3. Jaki grzejnik do ogrzania łazienki? 
  4. Jak mocny grzejnik do łazienki?
  5. Jaki grzejnik do ogrzania łazienki 4 m2?
  6. Jaki grzejnik do małej łazienki?
  7. Przeczytaj również: 

Grzejnik łazienkowy dekoracyjny: ozdoba każdej łazienki

Dzisiaj nowoczesne polskie łazienki są albo wyposażone tylko w ogrzewanie podłogowe, albo dodatkowo montuje się w nich nowoczesne grzejniki łazienkowe. W przeszłości były to mało estetyczne, najzwyklejsze kaloryfery, dzisiaj jednak znajdziemy na rynku idealny model, który wpisze się w styl naszego pomieszczenia. 

Grzejnik łazienkowy dekoracyjny poza tym, że po prostu staje się nowoczesną i ciekawą ozdobą ściany, pomoże uzyskać w łazience odpowiednią temperaturę oraz wysuszyć ręczniki czy pranie. 

Grzejniki dekoracyjne pionowe dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach, co pozwala dostosować je do każdego typu i metrażu łazienki.

Grzejniki dekoracyjne pionowe: elegancja i funkcjonalność

Producenci nowoczesnych grzejników łazienkowych zdają sobie sprawę, że za ich funkcją musi iść również design. Źródło ciepła staje się ozdobą, niekiedy przypominając nowoczesną metalową rzeźbę. 

Grzejnik łazienkowy dekoracyjny będzie zatem dostępny w różnorodnych kształtach, kolorach i wzorach. Oznacza to, że można znaleźć taki grzejnik dekoracyjny, który doskonale wpisze się w styl każdej łazienki. Na rynku znajdziemy od minimalistycznych, nowoczesnych grzejników w formie prostokątnych płyt po klasyczne modele w stylu retro.

Dekoracyjne grzejniki łazienkowe
Autor: Materiały prasowe/Terma

Jaki grzejnik do ogrzania łazienki? 

Jak wybrać grzejnik łazienkowy? Wybór odpowiedniego grzejnika do ogrzania łazienki zależy od kilku czynników, takich jak jej rozmiar, źródła ciepła (np. prąd, gaz), preferowany styl i budżet.

Popularnymi opcjami są, grzejniki konwekcyjne, grzejniki dekoracyjne pionowe, grzejniki drabinkowe i grzejniki lustrzane. Najważniejsze jest, aby wybrać taki grzejnik, który sprosta twoim potrzebom grzewczym i estetycznym.

Jak mocny grzejnik do łazienki?

Moc grzejnika do łazienki zależy od wielkości pomieszczenia i jego izolacji. Przyjmuje się ogólną zasadę, że na każdy metr kwadratowy potrzebujemy około 100 - 130 W mocy grzewczej. 

Jaki grzejnik do ogrzania łazienki 4 m2?

Do tak niewielkiej łazienki, wystarczy grzejnik łazienkowy dekoracyjny o mocy ok. 400 W. Wszystko jednak zależy od tego, jaką temperaturę preferujesz, jaką izolację ma łazienka, w jakim klimacie się znajduje i czy grzejnik ozdobny pionowy będzie jej jedynym źródłem ciepła. 

Jaki grzejnik do małej łazienki?

W małej łazience świetnie sprawdzi się ogrzewanie podłogowe. Dobrze je połączyć z grzejnikiem o mniejszych wymiarach. Wybierz po prostu mały grzejnik łazienkowy dekoracyjny. Zanim go kupisz, sprawdź, jaką ma moc i policz, czy jest wystarczająca na metraż twojej łazienki.

Przeczytaj również: 

Zachwycające stylowe wanny. 19 najbardziej luksusowych modeli

QUIZ. Jaki to styl wystroju wnętrz? Rozpoznasz?

Pytanie 1 z 15
Jaki styl przedstawia zdjęcie?
styl rustykalny