Geometria na ścianie: wąska łazienka i płytki we wzory geometryczne

2016-08-03 17:13

Geometria na ścianie w wąskiej łazience? Czemu nie! Silny motyw geometrycznych płytek z delikatną fakturą w zestawieniu z fornirowaną orzechem szafką i połyskującym bielą wykończeniem blatu i ceramiki łazienkowej dały oszałamiający efekt! Zobacz jak subtelna zabawa fakturami buduje przestrzeń w projekcie wąskiej łazienki projektu Pracowni Architektury i Designu LORENS.

Spis treści

  1. Geometria ścian: faktura i forma
  2. Zobacz też: faktura na płytkach kuchennych!
  3. Projekt wąskiej łazienki: ciepłe odcienie szlachetnych materiałów
  4. Zobacz też: dekoracyjne płytki łazienkowe

Optyczne iluzje w projekcie wąskiej łazienki pomogły zrównoważyć proporcje trudnej architektury, dodać wnętrzu oddechu i usprawnić jego estetyczną i funkcjonalną rolę. Zainspiruj się projektem wąskiej łazienki, w którym faktura i forma detalu grają pierwsze skrzypce!

Geometria ścian: faktura i forma

Kubiczne motywy płytek w zróżnicowanych odcieniach bieli i szarości, rozpostarto w dywanowym układzie na podłodze w łazience. Romboidalny kształt płytek (ułożonych w motywie zmodyfikowanego sześcianu) umożliwia swobodną ich kompozycję, która wprowadza rozedrganie i ruch do prostej aranżacji wąskiej łazienki.

Zobacz też: faktura na płytkach kuchennych!

Płytki, wprost z podłogi, wkradają się nieregularną linią także w przestrzeń ścian wokół wanny i lustra ponad umywalką. Z jednej strony, ponad błyszczącym bielą blatem, geometryczne płytki „wgryzają” się nawet w przestrzeń prostokątnej tafli lustra, które przycięto z uwzględnieniem odpowiednio przygotowanego wrębu. Matowe wykończenie dekoracyjnych płytek wyróżnia fragmentarycznie dodana, delikatna faktura, co ciekawie kontrastuje z wysokim połyskiem blatu szafki pod umywalkę i łazienkowej ceramiki w fantazyjnych bądź wyoblonych formach.

Projekt wąskiej łazienki: ciepłe odcienie szlachetnych materiałów

Geometria w aranżacji wcale nie musi być chłodna i „ścisła” jak w szkole. Szlachetność materiałów wykończeniowych w projekcie wąskiej łazienki zdecydowanie wpłynęła na jej ciepły i przytulny odbiór. Matowe wykończenie i złamana kolorystyka gresowych płytek z geometrycznym wzorem przyjemnie ociepla orzechowy fornir, stanowiący okładzinę prostokątnej, rozciągniętej na dłuższą część ściany, pakownej szafki pod umywalką. Zróżnicowane oświetlenie – wielobarwne sufitowe, punktowe ponad lustrem i ukryte w przestrzeni sufitu ledowe oświetlenie listwowe w ciepłym odcieniu, przyjemnie rozprasza światło w aranżacji wąskiej łazienki. Przestrzeń wygrana iluzją? I to jak spektakularnie!

Zobacz też: dekoracyjne płytki łazienkowe

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE