Dwie umywalki w łazience. Piękne aranżacje nowoczesnych łazienek

2024-05-15 14:15

Jak urządzić łazienkę dla rodziny? Świetnym pomysłem jest montaż dwóch umywalek, zamiast jednej. Zapewni to poczucie prywatności, co ma znaczenie, kiedy z łazienki w tym samym czasie będzie korzystać więcej osób. Poza tym jest to przydatne, podczas porannego pośpiechu. Jak zaaranżować łazienkę funkcjonalnie? Zobacz zdjęcia!

Spis treści

  1. Rodzaje umywalek
  2. Umywalka jedna czy dwie?
  3. Jak zamontować dwie umywalki?

Rodzaje umywalek

Zanim wybierzesz umywalki do Twojej łazienki, poznaj dostępne rodzaje. Do wyboru są:

  • umywalki nablatowe,
  • umywalki podblatowe,
  • umywalki wpuszczane,
  • umywalki wiszące,
  • umywalki meblowe,
  • umywalki wolnostojące.

Umywalka jedna czy dwie?

Pojedyncza umywalka to dobre rozwiązanie dla osób, które żyją same lub chcą zaoszczędzić przestrzeń na blacie. Jeśli jednak z łazienki korzysta więcej osób - montaż dwóch umywalek będzie świetnym rozwiązaniem.

Poranne szykowanie do szkoły czy pracy, mając dwie umywalki pozwoli zaoszczędzić nam trochę czasu. Jest także dobrym pomysłem, jeśli lubimy poranne czynności wykonywać w tym samym czasie z bliską osobą - dzieckiem, rodzicem czy partnerem.

Poza tym, domownicy mogą wybrać sobie swoją umywalkę i dostosować do własnych potrzeb. W szafce pod umywalką lub w szafce wiszącej można schować kosmetyki, ręczniki i inne akcesoria.

Jak zamontować dwie umywalki?

Umywalki mogą być zamontowane na jednym długim blacie lub dwóch osobnych. Praktycznym rozwiązaniem są umywalki podblatowe. Te znajdujące się na powierzchni wyglądają pięknie, ale trzeba uważać, aby nie zachlapać drewnianego blat. Warto wówczas zdecydować się na kamień.

A może umywalki w komplecie z szafkami wiszącymi? Pamiętaj, aby dopasować je do wzrostu użytkowników. W sklepach dostępne są szafki z drewnianymi frontami lub tymi z płyty. Funkcjonalne będą szafki z lustrem.

Sprawdź: Łazienka glamour z wanną. Tu czuć styl i luksus

Wmarzona łazienka Polaków