Duże lustro - sposób na powiększenie łazienki

2016-02-25 14:48

Mała łazienka to problem, który dotyczy wielu właścicieli mieszkań. Jednym z najbardziej efektownych i skutecznych sposobów na optyczne powiększenie jej przestrzeni to zastosowanie dużej tafli lustra. Kiedy warto zastosować takie rozwiązanie, gdzie umieścić lustro, na co należy uważać?

Duże lustro w łazience
Autor: Sylwester Rejmer Duże lustro optycznie podwaja przestrzeń łazienkową.

Nieduża powierzchnia łazienki, to nie tylko problem ze zmieszczeniem wszystkich potrzebnych sprzętów. W małej ciasnej łazience czujemy się klaustrofobicznie, co nie sprzyja relaksowi podczas codziennych czynności toaletowych. Optyczne powiększenie łazienki jest sposobem na poprawę wyglądu i proporcji łazienki, a niwelując wrażenie ciasnoty, zapewniamy sobie lepszy nastrój.

Lustro: sposób na powiększenie małej łazienki

Zamontowanie w małej łazience dużej tafli lustra radykalnie zmienia jej wygląd: wizualnie pomieszczenie podwaja swoją wielkość. Wreszcie można w niej odetchnąć. Lustro najkorzystniej umieścić naprzeciw wejścia do łazienki, tak żeby efekt powiększenia był od razu widoczny. Nie koniecznie musi to być miejsce nad umywalką. Równie dobrze sprawdzi się zawieszenie lustra nad wanną. W obu wypadkach warto pamiętać, żeby szkło zamontować powyżej zasięgu chlapania wody, żeby uniknąć zacieków i częstego czyszczenia lustra.
Przy wyborze miejsca do zamontowania lustra warto też zwrócić uwagę na to, co znajduje się na ścianie naprzeciwko – to ona będzie się odbijała w lustrze. Odbicie powinno być możliwie spokojne i uporządkowane, bo lustro oprócz tego, że powiększa przestrzeń, zdwaja ilość przedmiotów, a tym samym może spotęgować wrażenie nieładu.