Drewno w łazience czyli klimatyczna aranżacja łazienki w stylu nowoczesnym

2015-03-25 12:03 Monika Czerwińska-Konarska

Aranżacja łazienki w stylu nowoczesnym jest klimatyczna i przytulna. A to za sprawą drewna w łazience. Nie bez znaczenia jest również tapeta w łazience. Zobaczcie ciekawą aranżację łazienki z rzadko wykorzystywanymi dodatkami.

Aranżacja łazienki w stylu nowoczesnym jest wyjątkowo klimatyczna. Dzieje się tak za sprawą drewna w łazience, jasnego kamienia naturalnego i tapety przedstawiającej azjatycką piękność. Co ciekawe, łazienka została stworzona z początkowo osobnych pomieszczeń łazienki i toalety. Dzięki połączeniu dwóch mniejszych przestrzeni powstała wygodna łazienka, do której można teraz wejść od strony sypialni i salonu. Pierwotnie w aranżacji łazienki było tylko miejsce na wannę, teraz znalazło się też na prysznic i sporą szafę mieszczącą pralkę. Powstała więc  łazienka ergonomiczna, a dzięki praktycznym rozwiązaniom łatwo utrzymać tu porządek. Wybrane materiały i kolorystyka sprawiają, że aranżacja łazienki w stylu nowoczesnym może być klimatyczna. Czego chcieć więcej?

Aranżacja łazienki: z drewnem w łazience zupełnie jak w salonie

W projekcie deweloperskim były dwie osobne łazienki. Jedna, regularna, z wejściem z sypialni. Druga, tylko toaleta, była dostępna od strony salonu. Dzięki ich połączeniu powstała jedna wygodna przestrzeń z dwoma wejściami. Wtedy właśnie pojawił się pomysł na drewno w łazience. Parkiet teakowy właściwie sam wpłynął z salonu i połączył się z kamieniem naturalnym crema marfil. Drewno w łazience, zgodnie ze sztuką, w mokrych wnętrzach,  układa się oddzielając poszczególne deski  od siebie czarnym elastomerem, dokładnie tak jak robi się to na łodziach. Drewno w łazience tak się spodobało właścicielowi mieszkania, że poprosił o identyczną obudowę wanny. Okładzina wenge pojawia się natomiast na zabudowie nad stelażem wc, mieszczącej drobiazgi łazienkowe i środki czystości, czyli tam gdzie nie ma bezpośredniego kontaktu z wodą.

Aranżacja łazienki: tapeta w łazience jak orientalny obraz i crema marfil

Tapeta w łazience raczej nie jest jej częstą dekoracją. Tutaj tapeta w łazience, przedstawiająca azjatycką piękność, tak naprawdę pojawiła się przez przypadek. Ale tak idealnie wpasowała się w klimat i kolorystykę aranżacji łazienki, że aż trudno w to uwierzyć! Stała się tak naprawdę punktem centralnym, wokół którego mogłaby być budowana cała aranżacja łazienki w stylu nowoczesnym. Tapeta w łazience stanowi kolorystyczny kontrast do okładziny ściennej i fragmentów podłogi  z kamienia naturalnego, o jasnym, ciepłym wybarwieniu – crema mafril.