Deszcz nowych możliwości. Rozwiązania prysznicowe, które odmienią łazienkę

grohe
Autor: materiały prasowe GROHE

Planując aranżację lub remont łazienki, coraz częściej zamiast na wannę – decydujemy się na prysznic. Argumentów za tym rozwiązaniem jest wiele, od bardziej ekonomicznego wykorzystania przestrzeni po kwestie ekologiczne. Racjonalne, świadome korzystanie z wody nie wyklucza jednak ani najwyższego komfortu, ani spektakularnych efektów wizualnych, jakich oczekujemy od prywatnego domowego mikrospa. Powiązać te dwie wartości pozwalają innowacyjne rozwiązania prysznicowe GROHE. Oto najciekawsze z nowości.

Prysznic, który sam dba o ekologię

Zacznijmy od sprawy podstawowej – od ekologii, to znaczy od troski o warunki życia na naszej wspólnej planecie. Racjonalne korzystanie z zasobów wody, które w epoce zmian klimatycznych staje się palącą koniecznością, nie dla każdego jest sprawą prostą. Od wielu z nas wymaga zmiany przyzwyczajeń, nieraz także rezygnacji z cząstki wygody. Mamy jednak nieocenionych sprzymierzeńców w postaci nowych rozwiązań do łazienki, które dbają o to, by codzienna toaleta całej rodziny była czystą przyjemnością również dla Ziemi.

Szczególnie mocno staramy się oszczędzać wodę gorącą, gdyż w jej przypadku w grę wchodzi także ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Tu wielkie zalety prezentują baterie termostatyczne takie jak GROHE Grohtherm (poniżej w systemie prysznicowym Euphoria 310 CoolTouch). Zamontowany w niej moduł TurboStat gwarantuje prysznic o stałej temperaturze od początku do końca, z kolei przycisk EcoButton ułatwia ograniczenie zużycia wody, redukując jej przepływ przez armaturę aż o połowę. Pozwoli też szybko zwiększyć go do pełnej mocy, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba.

Grohe, prysznic,
Autor: Grohe, materiały prasowe Armatura GROHE zachwyca nie tylko formą, lecz także innowacyjnymi rozwiązaniami, które oszczędzają wodę, nie obniżając komfortu użytkownika.

Jednak nie tylko baterie pomagają chronić zasoby. Dowodzi tego innowacyjny ogranicznik przepływu GROHE EcoJoy, montowany m.in. w słuchawkach prysznicowych i deszczownicach. Został zaprojektowany tak, by pod natryskiem redukcja zużycia wody nawet o połowę pozostawała zupełnie nieodczuwalna. Można go znaleźć m.in. w deszczownicy GROHE Tempesta 250 (poniżej), która – choć oferuje komfort, jaki kojarzy się ze zbytkiem, a w żadnym razie z oszczędnym gospodarowaniem wodą – zużywa zaledwie 9,5 litra wody na minutę. Ekologicznie i ekonomicznie!

Grohe, prysznic,
Autor: Grohe, materiały prasowe

Prysznic, który określa styl... życia

Skoro kwestie o znaczeniu podstawowym zostały rozwiązane za sprawą innowacyjnej technologii, możemy z czystą przyjemnością zająć się kwestiami aranżacyjnymi. Pierwsza z nich to wybór między prysznicem natynkowym a podtynkowym. Oba mogą prezentować się i służyć równie dobrze. Decyzję o wykorzystaniu jednego lub drugiego systemu warto więc oprzeć m.in. na stylu wnętrza, dostępnej przestrzeni, a także indywidualnych preferencjach.

Prysznice natynkowe wyróżniają się przykuwającymi uwagę formami oraz przemyślanymi rozwiązaniami praktycznymi. Przykładem jest system prysznicowy Euphoria SmartControl, który pozwala na sterowanie kilkoma źródłami wody z poziomu jednej baterii termostatycznej z technologią Smartcontrol. Co ważne, za sprawą głowicy termostatycznej GROHE Turbostat oraz technologii GROHE CoolTouch, która zapobiega nagrzewaniu się powierzchni baterii, znika tu niebezpieczeństwo poparzeń. Użytecznym dodatkiem do armatury jest pasująca kolorystycznie półka na kosmetyki. Można też wybierać spośród kilku opcji deszczownic: Euphoria 260, Rainshower 310 SmartActive lub kwadratową Rainshower 310 SmartActive.

Z kolei dzięki ukrytym przyłączom prysznica podtynkowego łazienka staje się przestronniejsza i zyskuje nowoczesny charakter. Aranżacja taka ponadto ułatwia sprzątanie. Do wyboru jest wiele rozwiązań z eleganckimi rozetami – od innowacyjnej armatury GROHE SmartControl przez dwupokrętłowe baterie termostatyczne po jednouchwytowe modele mieszaczowe z przełącznikiem trójdrożnym, umożliwiającym obsługę aż trzech źródeł wody. A dzięki nowoczesnym rozwiązaniom takim jak element podtynkowy GROHE Rapido SmartBox montaż okazuje się szybki i bezproblemowy.

grohe łazienka
Autor: materiały prasowe GROHE Słuchawka GROHE Rainshower SmartActive

Warto też dodać, że słuchawka Rainshower SmartActive posiada trzy rodzaje strumienia: relaksujący tryb Rain, intensywny Jet oraz energetyzujący ActiveMassage.

Prysznic, który wnosi kroplę koloru

Zaledwie kilkanaście lat temu łazienki i toalety tworzyły stylistyczne enklawy – przestrzenie czysto funkcjonalne. Teraz jednak doceniamy wagę ich wyglądu, starannie je projektujemy i wyposażamy. Stosujemy w nich rozwiązania, jakie do niedawna kojarzyły się tylko z pokojem. Wiemy też, że tu, gdzie dbamy i o ciało, i o ducha, nie może zabraknąć także odrobiny barwy. Chętniej sięgamy zatem po armaturę w nieznanych wcześniej odcieniach. Rozwiązania do łazienki marki GROHE dostępne są w aż dziesięciu kolorach i rodzajach powłok, dzięki czemu pozwalają na tworzenie kombinacji, które dopasują się do każdego gustu.

GROHE prysznic
Autor: GROHE, materiały prasowe

W trendach utrzymują się barwy o ponadczasowym uroku. Prócz odcieni srebra są to m.in. grafit, a także odkryte na nowo przed kilku laty złoto. Paletę kolorów armatury GROHE dodatkowo wzbogaca różnorodność wykończeń powierzchni. Które z nich wybierzesz – klasyczny połysk czy efekt szczotkowania? Na koniec dodajmy, że elementy armatury – od baterii i pryszniców po przycisk WC i akcesoria – mogą dziś tworzyć spójny zespół lub intrygować zróżnicowaniem. Masz pełną wolność wyboru!

Co niezwykle ważne, wspólne dla wszystkich dostępnych wariantów wizualnych są jakość i trwałość. Armatura GROHE wyróżnia się bowiem powłokami wykonanymi w technologii PVD. Specjalny proces nakładania koloru sprawia, że powierzchnia staje się 10 razy bardziej odporna na zarysowania, a także trzy razy bardziej twarda, co chroni armaturę przed uszkodzeniami w przypadku mocnego uderzenia.

Szczegóły na grohe.pl

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Z czerwcowym „M jak Mieszkanie” w sezon letni wkraczamy pełni optymizmu – z fantazją, lekkością i w kolorze! Pomogą w tym rozwiązania, meble i dodatki, które poprawią nasz komfort wypoczynku i pozwolą poczuć się jak na wakacjach.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2021