Denerwuje cię zaparowane lustro w łazience? 5 skutecznych sposobów na pozbycie się problemu

2024-05-09 14:51

Zaparowane lustro w łazience to irytujący problem, z którym mierzy się codziennie większość z nas. Czy można zapobiec parowaniu lustra łazienkowego? Jak najbardziej! Oto 5 skutecznych i tanich sposobów, dzięki którym lustro w łazience nie będzie parować.

Spis treści

  1. Dlaczego lustro w łazience paruje?
  2. Pianka do golenia na lustro
  3. Ocet na lustro
  4. Płyn do mycia naczyń na lustro
  5. Szampon na lustro
  6. Sok z cytryny na lustro
  7. 5 kwiatów, które pochłaniają wilgoć z powietrza. Postaw je w łazience i kuchni:
  8. Zachwycające stylowe wanny. 19 najbardziej luksusowych modeli:

Dlaczego lustro w łazience paruje?

Efektem gorącej kąpieli jest unosząca się w łazience para wodna, która osiada również na zimnej powierzchni lustra.

Jeśli w łazience nie mamy okna lub nie działa wentylacja, problem parującego lustra może się nasilać. Warto więc po każdym prysznicu lub gorącej kąpieli otworzyć drzwi do łazienki na kilkanaście minut, by szybciej pozbyć się z niej nadmiaru wilgoci.

Dobra wiadomość jest taka, że problem zaparowanych luster w łazience możemy zniwelować przy pomocy kilku domowych i tanich środków. Zastosowanie tych patentów sprawi, że para wodna nie będzie osiadać na lustrzanej tafli – przynajmniej przez kilka dni.

Pianka do golenia na lustro

Pianka do golenia to doskonały sposób na eliminację problemu parującego lustra. Wszystko przez właściwości hydrofobowe tego kosmetyku. Piankę do golenia wystarczy rozprowadzić na lustrzanej tafli i dokładnie wypolerować, najlepiej miękką bawełnianą ściereczką.

Pianka do golenia idealnie sprawdza się również na innych powierzchniach, na których osiada para wodna, m.in. szkłach okularów, szybach samochodowych i oknach.

Ocet na lustro

Większość z nas ma go w kuchni. Ocet zmieszany w równych proporcjach z przegotowaną, ciepłą wodą i rozprowadzony po powierzchni lustra przez kilka dni uniemożliwi parującej wodzie osiadanie na lustrzanej tafli.

Roztworem octu i wody wystarczy przetrzeć lustro i wytrzeć do sucha miękką szmatką lub ręcznikiem papierowym.

ZOBACZ TEŻ: Najmodniejsze lustra do łazienki. 21 pomysłów na idealne lustro do łazienki

Płyn do mycia naczyń na lustro

Płyn do mycia naczyń to skuteczna broń w walce z tłuszczem, ale wiele osób używa go również do walki z parującymi lustrami. Nic dziwnego – przemycie roztworem płynu do naczyń i wody lustrzanej tafli sprawia, że para przez kilka dni trzyma się od niej z daleka.

Szampon na lustro

Jeśli nie mamy pod ręką płynu do mycia naczyń, lustro możemy przetrzeć roztworem wody z dodatkiem szamponu do włosów, a następnie wypolerować taflę do sucha. Zadziała tak samo.

Sok z cytryny na lustro

Lustro łazienkowe można też przetrzeć mieszanką wody i soku ze świeżo wyciśniętej cytryny, a następnie wypolerować taflę do sucha miękką szmatką. Cytryna skutecznie zniechęci parę wodną do osiadania na lustrze – przynajmniej przez kilka dni.

5 kwiatów, które pochłaniają wilgoć z powietrza. Postaw je w łazience i kuchni:

Zachwycające stylowe wanny. 19 najbardziej luksusowych modeli: