Czarne płytki w łazience: 15 inspiracji na mroczny motyw w nowoczesnej łazience

2015-05-19 17:25 Anna Rychlewicz

Kolor czarny w łazience powoli staje się klasyką. Czarne płytki we wnętrzu kąpielowym nadają przestrzeni wyjątkowego stylu i szyku. Kolor czarny, jako synonim wyjątkowej elegancji, zadamawia się w naszych łazienkach, decydując o ich ostatecznym wyrazie. Prezentujemy 14 inspiracyjnych aranżacji łazienki z czarnymi płytkami w roli głównej.

Kolor czarny jest na topie. Jako synonim niepowtarzalnego stylu i wyjątkowej elegancji, zadamawia się w naszych łazienkach, przemycony nie tylko w drobnych dodatkach dekoracyjnych, ale także w armaturze łazienkowej, czy w końcu na ścianie i podłodze.

Czarne płytki w łazienki: sprawdzone triki

Panuje przekonanie – słuszne zresztą – że kolor czarny idealnie sprawdzi się w obszernych i przestronnych wnętrzach. Czasem jednak, na przekór wszelkim standardom i utartym schematom, możemy wprowadzić go do wnętrz nietypowych – niewielkich przestrzeni kąpielowych. Decydując się na tak nietypowe rozwiązania, warto zadbać o rozjaśnienie takiej przestrzeni. Tutaj pojawia się pytanie – w jaki sposób ograć łazienkę, w której prym wiodą czarne płytki? Odpowiedź wydaje się oczywista – czarno-biała łazienka to jest to! Ten kolorystyczny duet króluje w projektach łazienek łącząc w sobie dwóch nieśmiertelnych bohaterów aranżacyjnych – kolor czarny i kolor biały. Oczywiste jest, że nic nie rozjaśni głębokiej czerni tak, jak czysta biel. Ponadto, takie zestawienie będzie synonimem największej klasy i wyjątkowego stylu. Decydując się na czarne płytki w łazience, często dobieramy do nich nie tylko białe kafelki, ale przede wszystkim białą armaturę łazienkową. Wśród nowoczesnych projektów łazienek spotkać możemy aranżacje, w których na plan pierwszy wysuwa się biała armatura zaprezentowana na tle wnętrza skąpanego w czerni. Brzmi upiornie? Być może, ale co najważniejsze – oszałamiający efekt mamy gwarantowany! Jeśli nie jesteśmy przekonani co do czarnej dominanty w aranżacji łazienki, bezpiecznym zastosowaniem czarnych płytek będzie wyłożenie ich jedynie na jeden ze ścian łazienkowego wnętrza. Wówczas sąsiadujące płaszczyzny dobrze jest utrzymać w jasnej, kontrastującej kolorystyce. Dla mniej odważnych proponujemy także obudowę wanny czarnymi kafelkami bądź też zaaranżowanie czarnego fragmentu ściany nad umywalką. Czasem już niewielki akcent kolor we wnętrzu może zdziałać cuda!