Co tańsze? Meble łazienkowe od stolarza czy gotowy zestaw mebli łazienkowych z sieciówki?

2024-05-13 20:48

Meble łazienkowe robione przez stolarza na wymiar czy gotowy zestaw mebli łazienkowych, który znajdziemy w każdym sklepie budowlanym i meblowym? Co wybrać? Zanim zdecydujesz się na któreś rozwiązanie, poznaj jego wady i zalety. Dowiedz się również, ile kosztuje gotowy zestaw mebli łazienkowych!

Spis treści

 1. Gotowy zestaw mebli łazienkowych. O tym pamiętaj!
 2. Gotowy zestaw mebli łazienkowych. Ile kosztuje?
 3. Gotowy zestaw mebli łazienkowych: zalety
 4. Gotowy zestaw mebli łazienkowych: wady
 5. Gotowe zestawy mebli łazienkowych. Zdjęcia

Jeśli właśnie jesteś na etapie remontu łazienki lub jej rearanżacji, będziesz potrzebować mebli łazienkowych. Gdzie je kupić? Zamówić u stolarza na wymiar czy kupić gotowe w sklepie internetowym lub markecie budowlanym? Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Przed zakupem warto je poznać.

Gotowy zestaw mebli łazienkowych. O tym pamiętaj!

Przed zakupem zestawu mebli łazienkowych należy dokładnie zmierzyć dostępną przestrzeń. Meble kupione w markecie się nie skurczą i jeśli będą nawet o 1 mm za szerokie, nie zmieszczą się we wnękę, w której miały stać! Staranne pomiary pomogą uniknąć tego problemu.

Narysuj sobie swoją łazienkę na kartce papieru w odpowiedniej skali. Jeśli masz na oku jakiś zestaw, sprawdź jego wymiary i po przeskalowaniu nanieś je na papier. Chłodnym okiem oceń, czy przestrzeń nie jest przytłoczona, a komunikacja zaburzona. 

Przy wyborze zestawu mebli łazienkowych warto zwrócić uwagę na jego funkcjonalność. Ważne jest, aby meble spełniały swoje zadanie — zapewniały odpowiednią ilość przestrzeni do przechowywania, a także były łatwe w utrzymaniu czystości.

Nawet jeśli meble nie są bardzo drogie, mogą być trwałe i wykonane tak, by po kilku latach znów nie trzeba było ich wymieniać. Dowiedz się, czy wybrane przez ciebie meble na pewno są odporne na wilgoć. Wybieraj meble z drewna, pokryte laminatem czy z tworzyw sztucznych. 

Gotowy zestaw mebli łazienkowych. Ile kosztuje?

Gotowe zestawy mebli łazienkowych są dostępne w różnych przedziałach cenowych, dlatego warto wcześniej określić swój budżet i szukać opcji, które mieszczą się w jego ramach. Pamiętaj, że cena nie zawsze odzwierciedla jakość, dlatego dobrze jest porównać różne oferty i wybrać taką, która oferuje najlepszy stosunek jakości do ceny.

Jeśli upatrzyłeś sobie jakieś meble, spróbuj poszukać ich jeszcze w innych sklepach. Może się okazać, że znajdziesz je jeszcze taniej. Nie wiesz, jak się do tego zabrać? Sprawdź, kto jest producentem mebli i wejdź bezpośrednio na jego stronę internetową. Skopiuj numer modelu lub nazwę mebli i wklej do przeglądarki. Możesz również spróbować wyszukać ja za pomocą wyszukiwarki grafiki.

Ile kosztuje gotowy zestaw mebli łazienkowych? Po angielsku mówi się, że “The sky is the limit”, czyli upraszczając — nie ma ceny maksymalnej. Jednak ciekawe meble udało mi się znaleźć w przedziale 1 tys. - 2 tys. zł — składają się na ogół z szafki pod umywalkę, słupka, lustra i komody.

Cena zależna jest również od ilości mebli w zestawie. Niecałe 3 tys. zł zapłacimy za szafkę pod umywalkę, słupek, wąską komodę, szafkę wiszącą i lustro. Żaden stolarz nie zrobiłby nam mebli za tę cenę!

Gotowy zestaw mebli do łazienki
Autor: Materiały prasowe/meble.pl

Gotowy zestaw mebli łazienkowych: zalety

 • dostępność: to idealne rozwiązanie dla niecierpliwych. Wybrany gotowy zestaw mebli łazienkowych może być w twoim domu jeszcze tego samego dnia, w którym go wybrałeś. Nie trzeba czekać, aż zostanie wyprodukowany.
 • łatwy montaż: meble łazienkowe to na ogół proste szafki — ich montaż nie jest skomplikowany, poradzi sobie z nim nawet ktoś, kto nigdy tego nie robił.
 • cena: nie ma co czarować — gotowe meble łazienkowe są dużo tańsze niż te robione przez stolarza. Ostatnio za proste białe drzwiczki do zabudowy wnęki nad stelażem podtynkowym zapłaciłam 600 zł! Wyobraź sobie, ile zapłaciłabym za całą szafkę.
 • wybór: na rynku jest akurat to, na co jest popyt. Jeśli podążasz za modą, bez problemu odnajdziesz się w marketowej estetyce.

Gotowy zestaw mebli łazienkowych: wady

 • brak personalizacji: meble są takie, jakie widzisz je w sklepie. Nie powybrzydzasz. Jeśli coś ci się nie podoba, masz pomysł i umiejętności, możesz sam je spersonalizować (czasami wystarczy wymienić uchwyty). Gotowe meble łazienkowe są produkowane masowo, dlatego nie ma możliwości dostosowania ich do konkretnych wymiarów i preferencji klienta.
 • gorsza jakość materiałów: niekiedy gotowe meble łazienkowe mogą być wykonane z tańszych materiałów niż te, które są używane przy produkcji mebli robionych na zamówienie. Może wpłynąć to na ich trwałość i odporność na warunki, jakie panują w łazience.
 • standaryzacja rozmiaru: gotowe meble łazienkowe są dostępne tylko w standardowych rozmiarach, co może sprawić trudności w ich dopasowaniu do konkretnego pomieszczenia, zwłaszcza jeśli ma ono nietypowy kształt lub wymiar.

Gotowe zestawy mebli łazienkowych. Zdjęcia

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Ile kosztuje gotowy zestaw mebli kuchennych? Leroy Merlin, IKEA, Castorama - sprawdziłam ceny w sklepach

QUIZ. Jaki to styl wystroju wnętrz? Rozpoznasz?

Pytanie 1 z 15
Jaki styl przedstawia zdjęcie?
styl rustykalny
Wmarzona łazienka Polaków