Ciemne łazienki: MAŁA ŁAZIENKA i czarna mozaika

2013-10-03 16:33

Wiadomo, że do małych wnętrz wybieramy jasne kolory. Jednak właściciel tej łazienki postawił na kolor czarny. Mała łazienka nie tylko nie straciła na metrażu, ale i zyskała styl. Efektownie wygląda czarna mozaika, która sprawia, że mała łazienka ma męski charakter. Ciemne łazienki też są przestronne - zobacz!

Spis treści

  1. Ciemne łazienki: mała łazienka w kolorze czarnym
  2. Mała łazienka: aranżacja ciemnej łazienki

Elegancka, męska, a przy tym zaskakująca mała łazienka. Łazienka bardziej kojarząca się z pokojem niż miejscem na szybką kąpiel - i to wszystko na 4 m²! Przed projektantką wnętrz Katarzyną Sybilską stanęło zadanie połączenia przeciwieństw: skromnego metrażu łazienki i ekstrawaganckiego pomysłu na wystrój łazienki. Miały być w niej czarne płytki łazienkowe i czarna mozaika.

Ciemne łazienki: mała łazienka w kolorze czarnym

Przede wszystkim architektka wnętrz zadbała o to, by mała łazienka nie wydawała się mniejsza niż jest w rzeczywistości. - Najważniejsze w tym projekcie łazienki jest właściwe oświetlenie: rozmieszczone punktowo i zamontowane blisko połączenia ścian i sufitu. Światło powinno być snopowe, skierowane w dół - projektantka zdradza przepis na powiększenie metrażu małej łazienki. Inny to zrezygnowanie z wanny na rzecz prysznica. Na szczęście Katarzyna nie musiała przekonywać do tego Adama, zwolennika natrysku. Zaproponowała nowoczesną, całkowicie przeszkloną kabinę. - Przezroczyste kafle i płytki brodzik wniosły do małej łazienki lekkość, podobnie jak podwieszane, lśniące bielą umywalka i sedes - mówi Katarzyna.

Mała łazienka: aranżacja ciemnej łazienki

Mała łazienka jest w kolorze czarnym. Głęboka czerń (płytki łazienkowe, czarna mozaika) stworzyła też podstawy do nadania łazience cech nowoczesnego pokoju. Dlatego nad umywalką zamontowano kryształowe lustro z oszlifowaną ramą, a w oknie zawisła zasłonka z beżowej tafty (taki kolor ma ściana przy w.c.). Adam czeka jeszcze na wykonanie przez stolarza pojemnej szafki na akcesoria łazienkowe. Ma ona przypominać toaletkę - kolejny stereotyp legnie w gruzach.

Nasi Partnerzy polecają