Ciekawa aranżacja łazienki z osobną toaletą

2013-04-11 15:17

Aranżacja łazienki jest elegancka i stylowa. Łazienka i toaleta są oddzielnymi pomieszczeniami, jednak w obu panuje podobna kolorystyka oraz nowoczesny styl. Taka arażacja łazienki dowodzi, ze nawet do małego metrażu można umiejętnie wprowadzić elegancką czerń.

Aranżacja łazienki robi wrażenie przestronniejszej niż jest w rzeczywistości. To zasługa uporządkowanej przestrzeni i wykorzystania powiększających właściwości lustrzanego odbicia. Kluczowa jednak była zmiana układu wnętrza łazienki. Pierwotny projekt łazienki zakładał wstawienie do niej pralki (powędrowała do garderoby) i toalety, która ostatecznie stała się osobnym pomieszczeniem. Dzięki rozdzieleniu dwóch pomieszczeń (łazienki i toalety) aranżacja stała się bardziej funkcjonalna. Do wrażenia harmonii w aranżacji łazienki i toalety przyczynił się też wybór kolorystyki.

Aranżacja łazienki: kolor tworzą dodatki

Aranżacja łazienki jest stonowana. Duże płytki Lappato, w stonowanych odcieniach grafitu i szarości, wzbogacone są mieniącą się czarną mozaiką, która zdobi przestrzeń nad blatem w odcieniu dopasowanym do koloru podłogi łazienki. Ponadczasowy zestaw kolorów w aranżacji łazienki ożywiony został dodatkami w ciepłych odcieniach pomarańczu, choć równie dobrze sprawdziłyby się tu chłodne błękity lub naturalne zielenie. Łazienka została urządzona tak, by można było łatwo zmieniać kolorystykę akcesoriów łazienkowych, które mogą nadać całości zupełnie inny wyraz. Ciekawie wygląda wykozrystanie w aranżacji łazienki powierzchni lustrzanej - ogromne lustro przyklejone do ściany jest zlicowane z powierzchnią mozaiki. Zamontowanie kinkietów w tafli lustra dało ciekawy efekt – są jakby zawieszone w powietrzu. Tekowe drzwi wnoszą do aranżacji łazienki odrobinę naturalnego ciepła, podkreślonego przez drewniane szkatułki na biżuterię.

Aranżacja łazienki: toaleta mała ale oddzielna

W tak małym WC wrażenie przestrzeni jest na wagę złota. Wprowadzenie luster do toalety było w tym wypadku koniecznością. Jedno z nich sięga od podłogi do sufitu i dodaje skromnej powierzchni oddechu. Kamień wybrany na podłogę w toalecie mieni się świetlistymi drobinkami, a mozaika, na pierwszy rzut oka podobna do tej w aranżacji łazienki, opalizuje rożnymi kolorami. Czarne i białe płytki ścienne (Galeria Venis) położone zostały bezfugowo, by dać wrażenie jednolitej powierzchni. Wnętrze toalety oświetlają halogeny zamontowane na suficie.

Aranżacja łazienki: kosztorys wnętrza

umywalka nablatowa Fuori Schema, ArtCeram 950 zł
bateria umywalkowa i wannowa Cuadro, Tres 2850 zł
wanna Crown II, Excellent 1600 zł
grzejnik, Instal Projekt 880 zł
blat granitowy na zamówienie 1850 zł
gres Lappato, mozaika Black, MOMO Design 5600 zł
szafka wisząca na zamówienie, Forma Meble 1500 zł
kinkiety, Philips 600 zł

KOSZTORYS TOALETY
płytki Crystal, mozaika Venus, Galeria Venis 2600 zł
płytki podłogowe Black, Galeria Venis 1050 zł
umywalka Verso 50/25, Catalano 720 zł
bateria Stela, Hansa 540 zł
lustra na zamówienie (w łazience i WC) 1400 zł
miska wisząca Hall i stelaz, Roca 980 zł
Razem ok. 23 120 zł

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Przed Wami lipcowe wydanie M jak Mieszkanie . Zapraszamy gorąco do lektury, jednocześnie zdradzając 19 sposobów na uporanie się z upałem w domu.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - lipiec 2022