BIAŁE ŁAZIENKI: aranżacje łazienek z białymi płytkami

2013-05-28 16:40 Redakcja

Mamy modę na białe kuchnie, a czy białe łazienki też zyskają taką popularność. Wybraliśmy aranżacje łazienek w kolorze białym. Białe płytki w łazience tworzą świetną bazę. Białe łazienki mogą być nowoczesne, stylowe, w klimacie kurortu nadmorskiego, eleganckie, czy w stylu loftu [zdjęcia białych łazienek].

Białe płytki w łazience kiedyś były bardzo popularne, ale wraz z modą na kolory wnętrz, zostały wyparte przez barwną ceramikę. Czy białe łazienki wrócą do łask? Przedstawiamy pomysły na aranżacje łazienek z białymi płytkami, które zachwycają stylem. Wybraliśmy białe łazienki eleganckie i klasyczne, surowe i nowoczesne, kobiece i glamour, rustykalne i relaksujące [galeria zdjęć]. Oglądając zdjęcia łazienek, warto zwrócić uwagę na dodatki, bo to właśnie one decydują o końcowym wystroju.

Białe łazienki aranżacje: białe płytki

Białe płytki mogą być tradycyjne, frezowane, szkliwione. Dzięki temu białe łazienki pasują zarówno do nowoczesnego mieszkania w bloku, jak i stylowego domu. Naturalna biel płytek w łazience wprowadza porządek w aranżacji. Ponadto białe kolory płytek są dobry rozwiązaniem do małej łazienki, bo dzięki nim ściany optycznie się oddalają, dając wrażenie przestrzeni. W aranżacji łazienek ważna jest też wielkość płytek. Mitem jest, że do małych łazienek należy wybierać małe płytki. Łatwiej i taniej je ułożyć (mniej odpadów), ale to wielkie formaty białych płytek dadzą jednolitą, spokojną, a więc iluzorycznie większą płaszczyznę.  Urządzając łazienkę, nie zawsze jesteśmy zdecydowani na konkretny styl. Wtedy warto wybrać białe kolory i uniwersalne wzory na ścianach i podłodze. W ten sposób będziemy mogli nadawać (i zmieniać) aranżacje łazienek, wybierając odpowiednie dodatki.