Beton, biel i drewno: motyw przewodni łazienki

2016-03-08 12:47

Beton nadaje łazience industrialnego charakteru, dlatego szczególnie upodobali go sobie zwolennicy minimalizmu. Jego surowość może jednak zostać przełamana, jeśli umiejętnie zestawimy go z innymi materiałami. Takie połączenia coraz częściej przełamują dotychczasowe, stereotypowe myślenie o ciepłej łazience.

Spis treści

  1. Beton, biel i drewno: surowy minimalizm
  2. Beton, biel i drewno: połączenie proste i efektowne

Beton - w zestawieniu z bielą oraz drewnem, tworzy połączenie modne i eleganckie. Szarość surowych płytek, przełamana bielą i ocieplającym całość drewnem to nowoczesność i klasyka w jednym wnętrzu.

Beton, biel i drewno: surowy minimalizm

Beton we wnętrzach, stosowany dawniej bardzo ostrożnie, dziś jest jednym z bardziej pożądanych materiałów wykończenia wnętrz. Traktowany na równi ze szlachetnymi materiałami takimi jak marmur, stosowany jest do pokrycia podłóg czy ścian. Jego specjalne odmiany doskonale sprawdzą się w łazience. Odpowiednio zaimpregnowany, będzie również wodoszczelny. Zastosowany w łazience nada wnętrzu surowego wyrazu, który może zostać przełamany dzięki zastosowaniu innych materiałów np. drewna.

Beton, biel i drewno: połączenie proste i efektowne

Beton w zestawieniu z bielą sprawi że we wnętrzu zagości elegancki minimalizm. Szarość połączona z kolorem białym to duet uniwersalny i ponadczasowy. Takie wykończenie pomieszczenia będzie idealną bazą dla drewnianych mebli i dodatków. Drewno wprowadzi do wnętrza ciepło, sprawiając że stanie się przytulne.Zobacz też: Aranżacja szarej łazienki >>>

Nasi Partnerzy polecają