Beton architektoniczny, jasne drewno i wolnostojąca wanna. Oto łazienka w klimatach spa i loftu

2023-08-24 14:42

– Początkowo planowaliśmy łazienkę dla mnie i dla męża. Ale doszliśmy do wniosku, że bardziej przyda się naszym dzieciom – mówi Malwina. Choć wnętrze służy teraz głównie 5- i 8-latce, próżno szukać w nim dziecięcych akcentów. – Z założenia miało być dorosłe, uniwersalne, na lata. Maluchy przecież tak szybko rosną – dodaje mama

Dzielenie się jest fajne – śmieją się Malwina z Michałem, którzy większą część swojej małżeńskiej łazienki oddali dzieciom. – Postawiliśmy nowe ścianki, pociągnęliśmy instalacje. I teraz mamy kameralną łazienkę połączoną z sypialnią, a dzieciaki – większą obok, z wejściem z korytarza. Zapraszamy do tej drugiej – proponują.

Beton architektoniczny na ścianie

Panuje w niej spokojna atmosfera, trochę w stylu spa, trochę w klimacie loftu. Widać też zamiłowanie właścicieli do minimalizmu. – Zrezygnowaliśmy z płytek na ścianie na rzecz betonu architektonicznego (wodoodpornego, łatwego w czyszczeniu, trwałego). Kolejne kafle to byłoby dla nas za dużo. Uznaliśmy, że wystarczą podłogowe – opowiadają. Gospodarze lepiej czują się w stonowanych wnętrzach. Lubią spójne aranżacje z dodatkiem jasnego drewna.

Przeczytaj także jak urządzić wygodną strefę umywalki. 15 pięknych zdjęć z umywalką w roli głównej

Łazienka
Autor: Marcin Grabowiecki

Styl ponadczasowy

Nie chcieli podążać za trendami: granatem, różem czy złotymi bateriami. Obawiali się, że szybko im się znudzą. – By dodać pomieszczeniu koloru, zawsze mogę pobawić się dodatkami – mówi Malwina. Niekwestionowaną „gwiazdą” łazienki jest wanna. Lekka optycznie, wolnostojąca, wpasowana we wnękę.

– Zrobiliśmy za nią, 15 cm niżej, półkę z płyty g-k, wykończoną betonem. Dokładnie zasilikonowaliśmy wszystkie ranty. Wanna wygląda, jakby odstawała od ściany. I o to nam chodziło! – mówią właściciele.

Polecamy: Zobacz, jak szklana mozaika zmieniła łazienkę Konrada. Skojarzenia ze słynnym obrazem Vincenta van Gogha nie są przypadkowe. 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE