Baterie łazienkowe: umywalkowe, prysznicowe, wannowe. Wybierz wyposażenie łazienki

2023-04-18 11:59

Baterie łazienkowe są efektowne, wygodne i ekologiczne. Kupujesz baterie umywalkowe, prysznicowe, wannowe? Podpowiadamy jakie wyposażenie łazienki sprawi, że będzie funkcjonalna i ekonomiczna. Baterie łazienkowe: przewodnik - dowiedz się, co jest w sklepach i jakie rozwiązania techniczne będą dobre dla ciebie. Co zrobić ze starą baterią? Jakie wybrać baterie umywalkowe, wannowe, prysznicowe - sposoby montażu, ceny, rodzaje.

Bateria łazienkowa
Autor: serwis prasowy marki FDesign Na zdj. bateria umywalkowa, kolekcja Meandro marki FDesign.

Spis treści

  1. Baterie łazienkowe: jedno- czy dwuuchwytowe?
  2. Baterie łazienkowe naścienne czy sztorcowe

Wyposażenie łazienki i różnorodność wzorów stworzonych przez projektantów sprawia, że obecnie bez problemu można dobrać baterie łazienkowe do określonego stylu łazienki. Baterie mogą być nawet elementem dekoracyjnym łazienki. Chętnie kupowane są baterie łazienkowe mające nowoczesny, opływowy kształt, zaokrągloną i gładką powierzchnię, ułatwiającą utrzymanie baterii w czystości. Modne są też baterie łazienkowe w stylu minimalistycznym – o prostych i oszczędnych kształtach prostopadłościanów i sześcianów, pasujących praktycznie do każdej łazienki. Jednocześnie widoczny jest powrót do wzornictwa lat 20. Te baterie łazienkowe w efektowny sposób łączą tradycyję z nowoczesną techniką. Baterie retro mają stylowe krzyżowe lub jednoramienne uchwyty łączone z porcelaną lub porcelanowe i mosiężne elementy. Korpusy baterii łazienkowych są najczęściej wykonywane z chromowanego mosiądzu, głowice z materiałów ceramicznych. Możemy kupić baterie umywalkowe, prysznicowe, czy wannowe w wielu kolorach. Ciekawy efekt daje łączenie materiałów o różnej fakturze, np. elementów błyszczących i matowych, a także wstawki ze szkła, kolorowego tworzywa sztucznego czy z drewna.

Baterie łazienkowe: jedno- czy dwuuchwytowe?

Baterie łazienkowe jednouchwytowe są wygodne w użyciu, za pomocą jednego uchwytu można regulować temperaturę i intensywność strumienia wody. Nie ma się więc co dziwić, że wypierają baterie łazienkowe dwuuchwytowe – z oddzielnymi pokrętłami do wody zimnej i ciepłej. W bateriach łazienkowych jednouchwytowych ruch uchwytu w pionie reguluje natężenie wypływu, a ruch w poziomie – temperaturę wody. Baterie łazienkowe jednouchwytowe pozwalają naszej łazience być bardziej oszczędną od łazienki, w której znajdziemy baterie łazienkowe dwuuchwytowe, bo pozwalają znacznie szybciej ustawić odpowiednią temperaturę i strumień wody. Takie małe, doraźne oszczędności dają wymierne efekty w skali całego roku.

Baterie łazienkowe naścienne czy sztorcowe

Baterie łazienkowe mogą być umieszczane na urządzeniach sanitarnych łazienki (zwane sztorcowymi) lub podłączane bezpośrednio do instalacji wodnej (naścienne). Baterie sztorcowe montuje się najczęściej przy umywalkach, chociaż są też modele przeznaczone do montażu na obrzeżu wanny. Jednak nad wannę oraz do kabiny prysznicowej zazwyczaj wybiera się baterie wannowe i prysznicowe naścienne.

Baterie łazienkowe
Autor: serwis prasowy marki Duravit Na zdj. bateria umywlkowa Wave marki Duravit.
Bateria umywalkowa
Autor: serwis prasowy armadesi.pl
Bateria prysznicowa
Autor: serwis prasowy marki Hansgrohe
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE