Aranżacja: szara łazienka. Tynk strukturalny i piękna wanna

2014-04-05 21:38

Szara łazienka ma 5 m2. Tynk strukturalny na ścianie udaje beton, a owalna wanna z lanego marmuru jest piękną dekoracją. Świetny projekt łazienki, która stała się pojemna, wygodna i elegancka.

Spis treści

 1. Szara łazienka: remont i nowy projekt łazienki
 2. Projekt łazienki: wygodne rozwiązania
 3. Aranżacja łazienki w kolorze szarym
 4. Tynk strukturalny w łazience

Rodzinna łazienka marzeń to taka, do której uda się wstawić wannę, prysznic, pojemne szafki i jeszcze zachować wolną przestrzeń. Przed remontem łazienki wydawało się to niemożliwe. Teraz właściciele mogą wspólnie szykować się do pracy rano, a wieczorem kąpać córeczkę. Oto aranżacja łazienki o powierzchni 5 m2, której ozdobą są faktury m.in. tynk strukturalny oraz wyposażenie - owalna wanna wolno stojąca.

Szara łazienka: remont i nowy projekt łazienki

Żeby uzyskać tyle przestrzeni, projektantka łazienki (Aleksandra Sobiesak/Kapa Studio) musiała zrezygnować z istniejącego układu ścian. Poprzednio była w tym miejscu maleńka łazienka i ciasna toaleta oraz niepotrzebnie zajmujący miejsce ciemny korytarz. Podczas remontu łazienki, po wyburzeniu ścian i połączeniu obu pomieszczeń powstała wygodna łazienka, do której bez trudu udało się wstawić wannę i prysznic, na czym bardzo zależało właścicielom. Marzyli o kapielach w pianie, chociaż szybko się okazało, że z wanny korzysta głównie ich córeczka. Sami są zbyt zabiegani i na co dzień używają kabiny prysznicowej, która mieści się naprzeciw wejścia do łazienki. Prysznic zajmuje wnęke po dawnym WC. Został wyłożony białymi płytkami i wyposażony w półki „wpuszczone” w ścianę.

Projekt łazienki: wygodne rozwiązania

Projekt łazienki jest funkcjonalny. W łazience jest sporo szafek. Właściciele chcieli zerwać z tradycją wystawek rodem z lat 90.: butelek szamponów i flakonów perfum rozstawionych na wszystkich wolnych powierzchniach. W obszernych szafkach łazienkowych ponad toaletą i pod umywalką jest miejsce na kosmetyki, chemię i bieliznę do prania. W zabudowie łazienkowej nie ma pralki, projektantka umieściła ją w kuchni.

Aranżacja łazienki w kolorze szarym

Szara łazienka jest przytulna i elegancka. Podłoga wyłożona jest płytkami, które doskonale imitują olejowane drewno, dzięki temu aranżacja łazienki nabiera przytulności. Ściany udają beton dzięki zastosowaniu tynku strukturalnego. Na szarym tle bardzo dobrze prezentuje się wsunięta we wnekę wanna z lanego marmuru (kompozyt z kruszonego marmuru i żywicy poliestrowej, jest twardy, wytrzymały i odporny na ścieranie). Miejsce nad wanną aż prosiło się o zaaranżowanie galerii. Właściciele ozdobili ściany rodzinnymi zdjęciami. Owalna umywalka stojąca na marmurowym blacie tworzy dobraną parę z wanną. Szafka wykonana przez stolarza szczelnie wypełnia miejsce między ścianą a toaletą.

Tynk strukturalny w łazience

Stosowanie tynków strukturalnych imitujących beton sprawdzi się przede wszystkim w łazienkach dobrze doświetlonych, inaczej efekt takiej aranżacji łazienki może być przytłaczający. Najlepiej używać tynku strukturalnego tam, gdzie nie ma on bezpośredniego kontaktu z wodą i nie grozi mu zalanie. W prezentowanej na zdjęciach szarej łazience tynk nałożono na ściany dookoła wanny wolno stojącej, która jest odsunięta od ściany. Bliskość wody nie wyklucza jednak stosowania tego rodzaju dekoracji ściennej, bo na rynku dostępne są impregnaty zapewniające odpowiednią ochronę przed wilgocią. Efekt betonu w aranżacji łazienki można osiągnąć samemu, bez zatrudniania fachowca. W marketach budowlanych łatwo znaleźć gotowe masy, niedrogie i łatwe w aplikacji. Podobny rezultat można osiągnąć, stosując - tak jak ekipa, która wykonywała prezentowaną łazienkę – klej do glazury.

Projekt łazienki: koszt wykończenia i remontu wyniósł 15 675 zł.

 • wanna Vanja, Marmite 2600 zł
 • umywalka UN-570, LineaBlue 270 zł
 • baterie Bozz, Kludi 955 zł
 • zestaw prysznicowy, Tres 1000 zł
 • WC Varius, Koło 715 zł
 • system podwieszany do WC, Geberit 600 zł
 • meble na zamówienie 2500 zł
 • lustro wklejone, vizjo.pl 1200 zł
 • blat Zeus, giewont-marmury.pl 1200 zł
 • płytka drewnopodobna, TTW Opex 1120 zł
 • płytki ścienne 33x60, Tubądzin 720 zł
 • drzwi prysznicowe Niven, Koło 1410 zł
 • spoty Hiro, Massive 285 zł
 • grzejnik ART, Roinvest 1100 zł