Aranżacja łazienki z tynkiem strukturalnym i turkusowymi płytkami jak plastry miodu

2014-11-13 19:42 Agnieszka Zawadzka

Właściciele chcieli, by aranżacja łazienki kojarzyła się z wakacjami. Mimo że w wystroju łazienki dominują stonowane kolory, dużo się tu dzieje. Na ścianie z lustrem ciekawe efekty daje tynk strukturalny i turkusowe płytki heksagonalne w kształcie plastrów miodu, które przeżywają obecnie swój wielki renesans. We wszystkich kolorach i odcieniach płytki heksagonalne to nowy trend w aranżacji łazienki. Zainspiruj się i poznaj KOSZTORYS aranżacji łazienki inspirowanej wakacjami!

Oto aranżacja łazienki lekka i w optymistycznym klimacie. Wystrój łazienki miał być jasny, zwłaszcza że pomieszczenie nie ma okna – opowiadają właściciele. W pierwotnym, deweloperskim układzie łazienka była zbyt mała. Nie było miejsca, by urządzić kącik z pralką, koszem na bieliznę i sznurkami do suszenia prania. Żeby wygospodarować taką strefę roboczą w aranżacji łazienki – koniecznie przesłoniętą, podjęto decyzję o przesunięciu ściany o 60 cm. Odbyło się to kosztem wnęki garderobianej przylegającej do łazienki. Strefa prania została przysłonięta żaluzją tekową, która umożliwia łatwy dostęp do pralki oraz zapewnia przepływ powietrza. W urządzaniu łazienki właścicielom na początku pomagała projektantka Olga Grzesik, a potem Agnieszka Cholewa z Desi Studio, autorka zrealizowanej ostatecznie aranżacji łazienki. Gospodarze chcieli za pomocą aranżacji wprowadzić do swojej łazienki atmosfere nieskrępowanego relaksu, kojarzącą się z wakacyjnym, plażowym leniuchowaniem.

Ciekawe płytki do łazienki: heksagonalne w kształcie plastra miodu

Płytki heksagonalne w kształcie plastra miodu są niezwykle wdzięcznym materiałem do tworzenia wzorów i układów na powierzchni ścian i podłóg każdej łazienki. Doskonale prezentują się w przestrzeniach dużych łazienek (np. płytki gresowe wielkoformatowe), jak i wdzięcznie zdobią wnętrza małych łazienek. Płytki heksagonalne szkliwione zyskują dodatkowo głębię koloru i lekko trójwymiarową przestrzenność. Doskonale komponują się z innymi materiałami, takimi jak drewno (czy nawet płytki gresowe drewnopodobne), gres czy beton strukturalny. Przy okazji remontu łazienki doskonale wykorzystano wszystkie walory mozaiki heksagonalnej – jakimi sposobami? Pojawiają się zarówno jako motyw wielkoformatowych płytek gresowych na podłodze, jak i drobnych mozaiek ściennych. Bywają matowe i szkliwione na wysoki połysk. Gładkie i z odciśniętym wzorem.

Aranżacja łazienki: wakacyjny wystrój wnętrza

Inspiracje klimatem śródziemnomorskich wakacji są aż nader czytelne w niniejszej aranżacji łazienki. Nadający ścianie za lustrem surową fakturę tynk strukturalny, nawiązywać może do wapiennych tynków tak charakterystycznych dla lokalnej zabudowy greckich wysp. Pozostałe ściany w łazience utrzymane są w stonowanych barwach szarości, wyłożone wielkoformatowymi płytami szarych płyt gresowych. Nieco jaśniejsze, lekko fakturowane płytki gresowe ułożone na ścianie nad wanną, odświeżają i tonują wnętrze. Ułożony strefowo gres imitujący drewno egzotyczne ociepla chłodną paletę barw w aranżacji łazienki i nawiązuje do pokładów nadmorskich jachtów. Lazurowe kosze z juty (na pranie i łazienkowe akcesoria) oraz dobrany do nich kolorystycznie szklany, ażurowy klosz górnego oświetlenia łazienki doskonale dopełniają główną atrakcję aranżacji łazienki – turkusową mozaikę ze szkliwionych płytek heksagonalnych. Nieregularna faktura turkusowych płytek do łazienki, piękny, szkliwiony połysk i delikatny motyw odciśnięty w trakcie procesu wypalania sprawia, że stanowią niezwykle iluzoryczną dekorację i motyw przewodni aranżacji łazienki inspirowanej klimatem śródziemnomorskim!

Aranżacja łazienki: materiały wykończeniowe

W prezentowanej aranżacji łazienki na podłodze i obudowie stelaża WC położono gres imitujący drewno tekowe, na ścianie z umywalką – tynk strukturalny przywołujący nastrój rustykalnych wnętrz południa i turkusowa mozaikę (płytki w kształcie plastra miodu). Blat pod umywalkę umieszczono nisko (na wysokości 52 cm), żeby płynnie przechodził w obudowę wanny. To z kolei wymusiło wysoką umywalkę. Projektantka łazienki zaproponowała ją właścicielom także dlatego, że skojarzyła się jej z balią, kolejnym wakacyjnym akcentem w aranżacji łazienki. Marzeniem pani domu była też wanna z prowadzącym do niej schodkiem - taka luźna inspiracja jacuzzi lub spa. Pani domu przysiada na nim, by np. pomóc synkom w wieczornej kapieli. Szare płyty gresowe, którymi wyłożono blat łazienkowy, użyto też do obłożenia wanny i prowadzącego do niej schodka. Ścianę nad wanną ozdobiono jasnobeżowymi płytami marki Mutina o wym. 60x60 cm, między które wstawiono kilka dekorów z delikatnie zarysowanym wypukłym motywem. Głębokie wnęki wokół komina wykorzystano w aranżacji łazienki na otwarte półki.

Płytki jak plastry miodu: KOSZTORYS aranżacji łazienki o pow. 7 m²

Remont łazienki w wakacyjnym, śródziemnomorskim anturażu został dopracowany w każdym calu. Warto rzucić okiem na kosztorys i zainspirować się do zmian w swojej własnej łazience:

wanna 170 cm, Koło 600 zł
umywalka Ciotollo, Duravit 2400 zł
sedes Quattro, Koło  1500 zł
bateria bidetowa, Tres 560 zł
bateria wannowo-natryskowa, Vado 1000 zł
bateria umywalkowa podtynkowa, Vado 1000 zł
składany parawan nawannowy szklany Aurora 2, Novellini 1750 zł
lampa wisząca turkusowa Josephine M, Koziol 400 zł
żaluzja drewniana 1100 zł
stelaż WC Rapid SL 5 w 1, Grohe 810 zł
mozaika La Rambla Barcelona 4B, Maciej Zień, Tubądzin 720 zł
nad wanną gres Dechirer Bianco i Dechirer Bianco Decor 60x60, Mutina 4600 zł
wokół wanny gres Delta Town Sydney, Ceramiohe Caesar 600 zł
na podłodze gres Porcelanite, Dos 2200 zł

RAZEM: 19 240 zł

NOWY NUMER

Maj w M jak Mieszkanie wabi kolorami i zachęca do zmian w domu. Prezentuje piękne przedmioty i aranżacje w pastelowych odcieniach różu, błękitu, żółtego i zieleni.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Maj 2021