Aranżacja łazienki - wnętrze jak z paryskiego metra

2008-09-30 2:00

Aranżacja łazienki z modnymi białymi płytkami: dobry projekt. Patrycja zawsze marzyła o dużej łazience a la pokój kąpielowy. W nowym mieszkaniu nie chciała wybierać między prysznicem a wanną. Chciała mieć w swojej łazience wszystko!

Spis treści

  1. Projekt łazienki z wanną i prysznicem
  2. Łazienka przed remontem: co zostało zmienione w aranżacji
  3. Aranżacja łazienki w klimacie retro
  4. Białe płytki w łazience: duże możliwości aranżacyjne
  5. Aranżacja łazienki: to nam się podoba

Decyzja o zmniejszeniu sypialni na rzecz łazienki okazała się bardzo trafna. Przesunięcie jednej ściany o blisko półtora metra pozwoliło na stworzenie projektu łazienki wygodnej i ustawnej. Dzięki temu w aranżacji łazienki zmieścił się prysznic i oraz zyskano miejsce na umieszczenie eleganckiej owalnej wanny, w której można się relaksować.

Projekt łazienki z wanną i prysznicem

Projekt łazienki został dobrze przemyślany. Vis-a-vis, w bezkolizyjnej odległości, fachowcy umieścili kabinę prysznicową idealną do szybkiego odświeżenia. Tuż obok szafki z umywalką znalazła miejsce nawet pralka. Toaleta dyskretnie schowała się w rogu łazienki. Chcąc zachować przestrzeń i pokojowy nastrój w aranżacji łazienki, Patrycja zrezygnowała jedynie z bidetu.

Łazienka przed remontem: co zostało zmienione w aranżacji

Metraż łazienki: Niewystarczający (łazienka miała ok. 5 m2), by zaspokoić potrzeby wszystkich domowników. Wyposażenie łazienki: Łazienka oddana w stanie deweloperskim wymagała całkowitego urządzenia, za to pozwalała na dużą ingerencję podczas jej projektowania. Przebudowa wnetrza łazienki nie wymagała jednak skomplikowanych prac. Instalacje: Piony wodno-kanalizacyjne dały się wykorzystać. Nie musiano ich przenosić i dostosowywać do nowej aranżacji łazienki.

Aranżacja łazienki w klimacie retro

Aranżacja łazienki jest zbliżona stylem do całego mieszkania. Takie "nowoczesne retro", jak określa go właścicielka. Zastanwiając się nad wystrojem łazienki, pani domu miała problem z wyborem czegoś najbardziej odpowiedniego dla siebie. Jednego była pewna - podłoga w łazience ma być drewniana. Wybór padł na drewno tekowe, odporne na wilgoć i wodę. Reszta wyposażenia łazienki miała być prosta, ale klimatyczna.

Białe płytki w łazience: duże możliwości aranżacyjne

Glazura użyta w prezentowanej aranżacji łazienki przyjechała z Hiszpani - małe fazowane białe płytki, jakie od ponad stu lat są na ścianach w stacji paryskiego metra. Proste, fazowane płytki stworzyły niepowtarzalny wystrój łazienki. Ich śnieżna biel podkreśliła rysunek drewna na podłodze i wyeksponowala chromowane elementy wyposażenia. Modny kolor lawendy na ścianach nadaje aranżacji łazienki buduarowy charakter, gdy jednak moda się zmieni, barwa ścian i dodatki - również. Łazienka zyska wtedy nowe oblicze i nie znudzi się szybko.

Aranżacja łazienki: to nam się podoba

1. Upór właścicielki. Zrealizowała swoje marzenia o łazience: jest miejsce i na kabinę prysznicową, i na wygodną wannę.2. Pomysłowe wykończenie łazienki. Białe płytki ceramiczne zajmują w tej łazience tylko tyle miejsca, ile jest niezbędne. Reszta pomieszczenia ma typowo pokojowy look.3. Oświetlenie. W aranżacji łazienki efektownie prezentujące się halogeny wmontowane w obudowę wanny.

W prezentowanej na zdjęciach łazience użyto następujących materiałów wykończeniowych:biała glazura, ok. 150 zł/m2, VIVES; farba akrylowa do łazienki, ok. 200zł, DULUX; parkiet, tek, z lakierem, ok. 200 zł/m2, DLH; kabina narożna Akcent Plus, ok. 2000 zł, brodzik Akcent z chromowanym syfonem, ok. 500 zł, miska wiszaca Caprice, 370 zł, deska wolno opadająca, 320 zł, KOŁO; wsporniki do w.c., klawisz chromowany i system miski w.c., ok. 1360 zł, GEBERIT; wanna, 2500 zł, EXCELLENT; szafka podumywalkowa Freden, ok. 450 zł, umywalka naszafkowa, ok. 250 zł, lustro Hemnes, 199,95 zł, IKEA; baterie i zestaw prysznicowy Raindance, ok. 2500 zł, HANSGROHE; grzejnik drabinkowy, ok. 700 zł, CASTORAMA, halogeny, kinkiety, światło górne, HURTOWNIA

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE