Aranżacja łazienki. Łazienka z panoramą Nowego Jorku

2012-03-06 11:59 Karolina Klepacka

Aranżacja łazienki miała być nowoczesna, wygodna i zaskakująca. Do łazienki na poddaszu wybrano zielone, czarne i białe płytki. A głównym motywem dekoracyjnym stał się Nowy Jork. Ta łazienka z całym wyposażeniem kosztowała ok. 18 tys. zł.

Łazienka na poddaszu w niedawno kupionym segmencie jest drugą w tym domu, więc można było pozwolić sobie na odrobinę większą ekstrawagancję w jej urządzaniu. Aranżacja łazienki miała być nowoczesna i funkcjonalna. Udało się! Ta łazienka kosztowała ok. 18 tys. zł.

Aranżacja łazienki: energetyczne kolory

W łazience miało być jasno i oryginalnie. Dlatego do łazienki jako główny kolor wybrano soczystą zieleń. Meble łazienkowe z MDF-u lakierowanego na wysoki połysk na czarno i biało zostały wykonane na zamówienie. Szafki łazienkowe można wieszać w dowolnej konfiguracji, co ułatwia urządzanie łazienki na poddaszu i zabudowę trudnych miejsc pod skosami. Aranżacja łazienki jest pomysłowa i świeża. Dopełnieniem zielonych ścian jest czerń i biel. W łazience dominują prostokątne formy, co całości nadaje graficzny wyraz.

Projekt łazienki na poddaszu

Planowaliśmy urządzenie łazienki z elementem zaskoczenia - mówi właścicielka. Najważniejszą dekoracją łazienki stała się czarno-biała panorama Nowego Jorku w formie fototapety. To ona zdeterminowała wybór wyposażenia łazienkowego: czerń i biel oraz miejskie motywy razem z zielenią tła stworzyły spójną stylistycznie łazienkę. Projekt łazienki powstał przy współpracy z architektką wnętrz Eweliną Parą, która pomogła dostosować pomysły właścicielki do realiów niewielkiego pomieszczenia łazienki na poddaszu. Rozplanowała meble łazienkowe i ustawienie najważniejszych sprzętów tak, aby można było wygodnie z nich korzystać. Znalazła też model umywalki nawiązujący tematycznie do fototapety oraz czarny grzejnik z zielonym i białym relingiem. Aby ożywić aranżację łazienki nad obudowaną czarnymi płytkami wanną stworzyła w białych wnękach półki podświetlone paskami LED-owymi. Przy okazji urządzania łazienki okazało się, że pani domu znajduje wiele radości w uczestniczeniu w pracach remontowych. - Nawet znienawidzone przez wszystkich jeżdżenie od sklepu do sklepu, oglądanie i wybieranie było dla mnie czystą przyjemnością - wspomina.

Łazienka na poddaszu: dobre rady

Planując rozmieszczenie wyposażenia w łazience na poddaszu, trzeba brać pod uwagę dodatkowe utrudnienie, jakim jest nachylony sufit. Rozmieszczenie umywalki, wanny i WC pod skosem wymaga wyobraźni i... mierzenia. Należy sprawdzić, czy osoby korzystające z tych urządzeń nie będą zderzać się z sufitem, wychodząc z kąpieli lub myjąc zęby. Wannę lepiej umieścić prostopadle do pochylonej płaszczyzny, a umywalkę w bezpiecznej odległości (zależnie od kąta nachylenia dachu). Miejsce bezpośrednio pod skosem można zabudować szafkami.