Ściany kuchni: drewno NAD BLATEM W KUCHNI zdjęcia i inspiracje

2013-07-20 8:06

Drewno nad blatem w kuchni to świetne rozwiązanie, które wygląda i sprawdza się tak samo dobrze jak płytki czy tafla szkła. Trzeba jednak wiedzieć, że nie każdy rodzaj drewna nadaje się do ozdoby i ochrony ściany nad kuchennym blatem. Podpowiadamy, jakie drewno wybrać na ściany kuchni. Aranżacje kuchni z drewnem – zdjęcia.

Spis treści

  1. Drewno nad blatem w kuchni: to musisz wiedzieć
  2. Drewno w kuchni - GALERIE ZDJĘĆ

Ściany kuchni warto ozdobić drewnem. Sprawdzi się ono zwłaszcza na ścianie nad blatem w kuchni. Drewno w kuchni nie tylko ochroni ściany, ale będzie ładnie wyglądało nad blatem. A dodatkowo ociepli wystrój wnętrza. Nie bój się drewna w aranżacji wnętrza swojej kuchni. Przekonaj się, że to doskonałe rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno ze względu na funkcje praktyczne, jak i estetyczne. 

Zobacz: Nad blatem w kuchni: 50 pomysłów na idealne wykończenie ściany nad kuchennym blatem >>>

Drewno nad blatem w kuchni: to musisz wiedzieć

Dzisiaj w aranżacji ścian kuchni można sięgnąć po drewno nad blatem. Jest to możliwe głównie dzięki nowym technologiom produkcji materiałów drewnopochodnych. Na ściany kuchni, gdzie zainstalowano płytę elektryczną lub indukcyjną, można użyć paneli ściennych drewnianych lub laminowanych. Są lekkie, trwałe, estetyczne i dostępne w różnorodnych dekorach. Wykonane są na bazie płyt LD F lub MD F pokrytych jednostronnie folią dekoracyjną. Naśladują zarówno drewno rodzime, jak i egzotyczne.

Przeczytaj: Fornir na ścianie: zalety i wady ściennych paneli fornirowanych >>>

Nad blatem w kuchni modne są także płyty wiórowe pokryte fornirem z różnych gatunków drewna albo laminatem naśladującym drewno. Szczególnie  efektowne są płyty fornirowane. Na ściany kuchni warto wykorzystywać te z fornirem z twardych gatunków drewna zawierających naturalne olejki impregnujące powierzchnię. Płyty kupuje się wraz z całym systemem mocowania, który zapewnia szczelny i trwały montaż.

Polecamy: Projekt kuchni bez błędów, czyli kuchnia dobrze urządzona >>>

Drewno w kuchni - GALERIE ZDJĘĆ

Zobacz, jak wygląda drewno w kuchniach urządzonych w różnych stylach. Oto inspirujące galerie zdjęć, z których możesz czerpać pomysły na aranżację swojej kuchni w drewnie.

Więcej: DREWNO w KUCHNI: ciekawe pomysły na drewniane ściany w aranżacji kuchni >>>