Ściana nad kuchennym blatem: nietypowy obraz nad blatem z płyty poliwęglanowej

2008-09-29 2:00 Jan Beyga|Kira Karpińska

Zrywamy z kafelkową dyktaturą w kuchni! Zobaczcie, jak z płyty poliwęglanowej i papierowej reprodukcji wyczarować niezwykły obraz na ścianę w kuchni. Dla wszystkich, którzy uważają, że ściana nad kuchennym blatem zasługuje na bardziej oryginalne traktowanie, mamy nietypową propozycję!

Do zastosowania w kuchni znakomicie nadaje się płyta poliwęglanowa, czyli lexan. Jest to materiał trwały i łatwy do utrzymania w czystości, a poza tym niedrogi i efektowny. W zależności od tego, jaki rodzaj lexanu wybierzemy, uzyskamy inny efekt. Płyta lexanu może być bezbarwna, kolorowa, z wąskimi lub szerokimi komorami. Każdą z nich możemy również ustawić na dwa sposoby – tak, aby jej komory znalazły się w poziomie lub w pionie. Płyty z lexanu mocujemy do ściany wkrętami lub silikonem.

Aranżacja ściany w kuchni płytą poliwęglanową!

Jeżeli chcemy zmienić ścianę w kuchni w obraz, to bezbarwny lexan będzie do tego celu idealny. Wystarczy że włożymy w komory płyt pociętą reprodukcję albo wydruk komputerowy.

Grafika, którą wybraliśmy, daje wrażenie, że płaska ściana stała się elementem przestrzennym – sprawia to monochromatyczny rysunek znikających w perspektywie arkad. Czarno-białe arkady ciągną się od kuchennego blatu aż po... horyzont.