PROJEKT KUCHNI: SZAFKI kuchenne i półki - jak wybrać FUNKCJONALNE, PRAKTYCZNE i ładne SZAFKI DO KUCHNI

2013-05-28 15:32
kuchnia półki kuchenne
Autor: Materiały prasowe firm Takie półki kuchenne dzięki „salonowym” dodatkom, jak książki czy wazony, łączą wizualnie kuchnię z salonem. Pamiętajmy, by ich szczelnie nie zastawiać. Nieco wolnego miejsca da wrażenie harmonii i lekkości (Lenebjerre.dk).

Kuchnia lubi porządek. Półki kuchenne, kosze, szafki kuchenne, cargo… Dzięki nim panuje porządek w kuchni, a tobie łatwiej się gotuje. Radzimy jak urządzić kuchnię wygodną i funkcjonalną - jak dobrać funkcjonalne szafki, rozwiązania przestrzenne i dodatki.

Projekt kuchni to także rozmieszczenie i wyposażenie szafek kuchennych. Zastanawiając się jak urządzić kuchnię, pamiętaj że zabudowa kuchenna wpływa na utrzymanie porządku w kuchni. Jeśli urządzamy kuchnię i zależy nam na dobrej organizacji miejsca pracy, wydzielmy trzy strefy: gotowania, zmywania oraz przechowywania. W każdej trzymajmy odpowiednią grupę przedmiotów, wyposażmy je w akcesoria kuchenne ułatwiające pracę.

Jak urządzić kuchnię: szafki kuchenne

Na garnki zarezerwujmy głęboką, najlepiej podblatową, szafkę nieopodal zlewu i piekarnika. Umieśćmy je np. w szufladach różniących się wysokością lub w cargo (wysuwanych koszach czy półkach). Decydując się na drugie rozwiązanie, sprawdźmy udźwig półek. Wybierajmy tylko te, które wytrzymują obciążenie 20 kg, wykonane są z mocnych nierdzewnych materiałów, w pełni się wysuwają i lekko „chodzą”. Zastawę stołową wygodniej jest trzymać w szafkach nad blatem.

Jak urządzić kuchnię: półki kuchenne

Półki kuchenne są nieodzowne. Dzięki nim mamy wszystko pod ręką i w zasięgu wzroku. Nie tracimy czasu na przeszukiwanie szafek. Po potrzebne naczynie czy narzędzie sięgamy niemal w ciemno, nie przerywając gotowania. Oprócz praktycznych półki kuchenne pełnią też funkcje dekoracyjne. Można na nich wyeksponować ładną zastawę czy dizajnerskie akcesoria. Kuchnia stanie się przytulna i zyska indywidualny charakter. Pamiętajmy, że na półkach trudno cokolwiek ukryć, zwłaszcza kurz i bałagan. Dlatego trzeba mieć je ciągle pod kontrolą. Otwarte górne półki dodają kuchni lekkości. Aby wzmocnić ten efekt, można je zamontować tak, by minimalnie odstawały od ściany, i podświetlić ich tylną krawędź. Będą sprawiały wrażenie zawieszonych w powietrzu.

kuchnia półki kuchenne
Autor: Materiały prasowe firm Solidne półki, prawie jak te z pociągu, udźwigną każdy ciężar. Wypełnione dużymi słoikami i białą porcelaną nadają kuchni niepowtarzalny klimat (Lenebjerre.dk).
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W czerwcowym numerze M jak Mieszkanie otwieramy sezon balkonowy. Urządzamy oazę za oknem – klimatyczną, wygodną, zapewniającą relaks.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2022