Nowoczesna kuchnia w niebieskich kolorach. Jest wymarzonym miejscem rodzinnych spotkań

2023-06-29 16:28

W nowoczesnej kuchni Marty i Tomasza niebieski przeplata się z bielą. Właściciele dużą wagę przykładają do funkcjonalności, ważna jest dla nich czystość linii i energia barw. Większość przedmiotów jest ukrytych, na wierzchu stoją tylko rzeczy niezbędne. Cała rodzina uwielbia spędzać w niej czas na gotowaniu i wspólnych posiłkach.

Kupujemy z żoną dom, pomogłabyś nam go wykończyć? Zapytał mnie w klubie fitness Tomek, mój trener – opowiada architektka Hanna Pietras, która ochoczo podjęła się zadania. Jeszcze na etapie planu deweloperskiego wprowadziła niezbędne poprawki instalacyjne i budowlane. Zaprojektowała wszystkie wnętrza, najwięcej uwagi poświęcając kuchni.

– Wiedziałam, że właściciele dużo i dobrze gotują. Nie mogłam ich zawieść – mówi. Zgodnie z życzeniem pary uwzględniła w projekcie duży rodzinny stół oraz mnóstwo szafek, półek i cargo, rozwiązujących problem przechowywania. – Aspekt schowków był dla nas ważny, bo nie przepadamy za nadmiarem rzeczy na widoku – wyznają Marta i Tomek.

Na ścianie bliżej okna architektka zaplanowała zabudowę dwuliniową, a prostopadłe do niej – wysokie słupki z piekarnikiem, mikrofalą i lodówką. Zależało jej także na tym, by kuchnia (otwarta na przestrzeń dzienną domu) była jak najbardziej reprezentacyjna. Wprowadziła więc do niej piękne niebieskie odcienie. I choć początkowo właściciele wahali się co do próbki wzoru na szkle, gdy zobaczyli gotowy nadruk, zawołali jednogłośnie: „wow, to jest to!”.

Polecany artykuł: Niebieski: różne odcienie koloru niebieskiego we wnętrzach. PORADY i ZDJĘCIA

Niebieska kuchnia
Autor: Monika Filipiuk-Obałek

Sposób na dobrze zorganizowaną kuchnie — GALERIA ZDJĘĆ

Niestandardowe podejście
Hanna Pietras
Hanna Pietras, Hanna Pietras Architects, hannapietras.com

Polecam je podczas projektowania kuchni. Warto pobawić się żywszymi kolorami (sięgnąć po te, które naprawdę lubimy, nie tylko na meblach, ale też na ścianach – i dopasować je do pozostałych barw w domu). W zabudowie na planie litery L możemy zrezygnować z narożnej szafki wiszącej – i tak jak w tym projekcie – zafundować ścianie „oddech”, zyskując jednocześnie lepszy dostęp do narożnika. Dobrym rozwiązaniem okazują się również salonowe akcenty nieopodal strefy gotowania, np. regał na książki, ratanowa sofa czy efektownie układająca się zasłona.

Niebieska kuchnia
Autor: Monika Filipiuk-Obałek
KOSZTORYS

zabudowa meblowa Bernau Meble 19 900 zł

lodówka RS7768FHCBC/EF Samsung 4499 zł

piekarnik NV73J9770RS/EO Samsung 4348 zł

piekarnik z mikrofalą NQ50J9530BS Samsung 3199 zł

płyta indukcyjna NZ84J9770EK Samsung 3899 zł

okap OK-6 Linea Eco Toflesz 1101 zł

zmywarka SN 636X03ME Siemens 1848 zł

zlewozmywak OID 611-78 Franke 422 zł

bateria kuchenna Coxy Franke 550 zł

razem 39 766 zł