Mała kuchnia z jadalnią: elegancka aranżacja kuchni

2011-08-01 15:51 Ola Buczkowska

Mała kuchnia została urządzona wygodnie. Ponieważ niewiele miejsca zostało na jadalnię i pokój, kuchnia jest otwarta na salon. Meble kuchenne zrobione na wymiar są pojemne, ułatwiło to funkcjonalne zagospodarowanie kuchni. Aranżacja kuchni jest elegancka i nowoczesna. O stylu kuchni decydują różowe dodatki i kompozycje z kwiatów.

Mała kuchnia została urządzona w stonowanych, eleganckich kolorach. Do aranżacji wnętrza wybrano brązy i beże. Trudno nie zauważyć, że w kuchni jest też sporo różowych dodatków, które nadają styl. Meble kuchenne zrobione na wymiar mają surowe, geometryczne kształty, które łagodnieją w roślinnym towarzystwie. Doniczki z kwiatami i ziołami w kuchni przeplatają się z kompozycjami w wazonach. Jeśli zależy nam na błyskawicznej i niedrogiej metamorfozie kuchni, to jeden ze sprawdzonych pomysłów. Kuchnia i jadalnia tworzą wspólną i wygodną przestrzeń.

Mała kuchnia: meble na wymiar

Mała kuchnia jest funkcjonalna i wygodna. Oprócz zmywarki i lodówki w kuchni zmieściła się nawet pralka. Jednak niewiele miejsca zostało na jadalnię i salon. Ale i na to właścicielka i projektantka wnętrz znalazły sposób. Mimo małej powierzchni kuchni zmieścił się tu duży stół na 6 osób. Pod barem jest bowiem wnęka, w której cały stół się chowa. Salon powiększa się wtedy dwukrotnie! Dobrym pomysłem w małej kuchni było wpuszczanie mebli kuchennych w ściany dobudowane z płyt g-k. „Schowano” w ten sposób część wysokiej zabudowy kuchennej (z lodówką i piekarnikiem). Pozwoliło to uniknąć wrażenia ciasnoty w kuchni. Jasny, polerowany gres nad blatem kuchennym jak lustro odbija wpadające przez okno promienie słoneczne. To zamierzony efekt. Błyszczące powierzchnie są sprawdzonym sposobem na optyczne powiększenie przestrzeni w małej kuchni.

Mała kuchnia i jadalnia

Jadalnia kompaktowa to patent wart podpatrzenia, jeżeli mała kuchnia ma być pojemna i ma mieć wydzieloną jadalnię. Projekt kuchni uwzględniał zrobienie wnęki w półwyspie, która ma rozmiar stołu. Stół można w niej schować, gdy w salonie brakuje przestrzeni. Stół można też wysunąć częściowo (równolegle albo prostopadle), jeśli chcemy na przykład napić się przy nim kawy. Wieczorem przez mleczną szybę, którą zastąpiono część blatu i bok półwyspu kuchennego, sączy się nastrojowe światło. Zabudowa kuchenna (meble kuchenne, półwysep, blaty) została zrobiona na zamówienie.

NOWY NUMER

W kwietniowym numerze M jak Mieszkanie szykujemy się do Wielkanocy. Porządki? Gotowanie? Nie tym razem. Tegoroczne święta witamy pięknie udekorowanym domem.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Kwiecień 2021