Kuchnia i salon: jak zaprojektować OTWARTĄ KUCHNIĘ?

2013-06-13 18:57 Tamara Książczak-Przybysz

Dawno już pojawiła się tendencja do łączenia przestrzeni dziennej z kuchenną. Kuchnia i salon otwarte na siebie mogą stworzyć ciekawe i gustwone wnętrze. Radzimy, jak połączyć otwartą kuchnię z salonem ZDJĘCIA.

Jak urządzić przestronną, otwartą kuchnię, połączoną z salonem lub pokojem dziennym? Kuchnia i salon może tworzyć ciekawą całość. Kuchnia nie musi być miejscem wyłącznie do przygotowywania i spożywania posiłków. Pomysły na salon z otwartą kuchnią w stylu nowoczesnym - zobacz jak urządzić w galerii zdjęć.

Kuchnia i salon: czy dobry pomysł ararnżację wnętrza?

Nieustannie dominuje tendencja do integrowania kuchni z przestrzenią dzienną. To oznacza, że obszar kuchenny nie służy wyłącznie do przygotowywania posiłków. Może być jednocześnie miejscem relaksu – stąd w systemach kuchennych obecne są elementy zabudowy, występujące do tej pory głównie w salonie, jak np. półki na książki. Aby ocieplić wnętrza łączące kilka funkcji, wprowadza się do nich akcent koloru – zwłaszcza gdy w meblach kuchennych dominuje ponadczasowa biel.

Kuchnia i salon: kolorystyka dodatków i ścian

W otwartej kuchni ciekawym rozwiązaniem są przemyślane akcenty, dlatego jasnej kuchni bardzo potrzebny jest kontrast. W przestronnym wnętrzu może to być fornirowana albo ceglana ściana, w mniejszym – pomarańczowe drzwiczki lub niebieskie nóżki barku. Wśród mebli kuchennych przybywa modułów w mocnych barwach, dużą popularność zyskuje pomarańczowy w słonecznym odcieniu. Pozwalają one na eksperymentowanie z kolorystyką wystroju całego wnętrza kuchni i salonu.

Kuchnia i salon: projekt otwartej kuchni

Nowoczesna kuchnia i salon powinna być funkcjonalna, kobieca, z nowoczesnymi urządzeniami i drewnem. W nowoczesnej, przestronnej kuchni warto zaproejktować białą wyspę z industrialnym okapem, będzie to idealne miejsce pracy. Wnętrze przyjmie jeszcze ciekawszą formę, jeśli zastosujemy hartowane i lakierowane szkło na blatach lub ścianie.