Elegancka czarno-biała kuchnia. PROJEKT KUCHNI z wyspą 10 m2

2013-09-03 13:51

Projekt kuchni w czerni i bieli kontrastuje z resztą domu urządzoną w ciepłych barwach. Nowoczesna czarno-biała kuchnia z wyspą (10 m2) jest ocieplona przez dodatki, które ożywiają jej surowe wnętrze. Projekt kuchni z wyspą jest funkcjonalny, wygodny i dość efektowny.

Spis treści

 1. Projekt kuchni z wyspą
 2. Projekt kuchni w czerni i bieli
 3. Projekt kuchni: KOSZTORYS

Projekt kuchni miał sprostać wymaganiom domowników i upiększyć wnętrze domu (projekt kuchni i zabudowy  WT Studio). Kuchnia ma 10 m2. Korzystając z dość dużej powierzchni w otwartej strefie dziennej, właściciele zdecydowali, że w projekcie kuchni, w centrum, stanie wyspa. W środkowej części nowoczesnej czarno-białej kuchni pojawił się więc mebel z białym blatem, szufladami od wewnętrznej strony i podświetlaną ozdobną szklaną taflą od strony części dziennej. Dzięki tej wyspie kuchnia stała się bardzo interesująca i efektowna, dekoracyjnie podświetlona wprowadza nastrój i zdobi strefę dzienną.

Projekt kuchni z wyspą

Od strony salonu wyspa kuchenna w projekcie kuchni ma charakter dekoracyjny. Abstrakcyjny wzór został wypiaskowany na czarnym szkle lacobel. Po włączeniu ukrytego pod nim oświetlenia LED wyspa kuchenna wprowadza efektowny nastrój. Reszta domu urządzona jest w ciepłej tonacji, którą czarno-biała kuchnia miała nieco ochłodzić nowoczesnymi materiałami.

Projekt kuchni w czerni i bieli

Projekt kuchni utrzymany jest w kontrastowych, zimnych kolorach. Meble w kuchni wyposażono w czarne fronty z lakierowanego MDF-u, kontrastujące z białymi blatami z konglomeratu. Uzupełnia je szara płyta betonu na ścianie. Zabudowa w projekcie kuchni jest lekka i elegancka, nie brakuje też miejsca do przechowywania: wiele szuflad zmieściło się pod blatami, w pobliżu jest też niewielka spiżarnia. W projekcie kuchni najważniejsza jest jednak wyspa, która ma ułatwiać rodzinne gotowanie.

Dodatki utrzymane są w kolorystyce kuchni, ale mają za zadanie ją ocieplać. Kaktusy w maleńkiej szklarni i storczyk na lodowce ożywiają wnętrze. Akcesoria o obłych kształtach równoważą geometryczne formy mebli, a deski do krojenia i misa z postarzanego drewna wnoszą rustykalne ciepło.

Projekt kuchni: KOSZTORYS

 • meble kuchenne z wyposażeniem, WT Studio ok. 21 000 zł
 • wyspa kuchenna, WT Studio ok. 10 000 zł
 • lacobel z podświetlanym wzorem, WT Studio 2300 zł
 • płyta indukcyjna, Bosch 2500 zł
 • okap wyspowy, Teka 3000 zł
 • piekarnik, Siemens 3000 zł
 • zlew, Franke 1000 zł
 • bateria, Franke 600 zł
 • Razem projekt kuchni i jej urządzenie: 43 400 zł