Czy styl loft sprawdzi się kuchni? Jakie kolory do kuchni w stylu loft?

2023-09-26 11:14

Aby stworzyć nowoczesną i designerską kuchnię o przemysłowym charakterze, wystarczy uciec się do stylu loftowego, dla którego typowe są naturalne materiały, surowość oraz otwarta przestrzeń. Dowiedz się, czy styl loft sprawdzi się w kuchni i jak urządzić właśnie taką przestrzeń.

Spis treści

  1. Co to jest kuchnia loftowa?
  2. Czy loft sprawdzi się w kuchni?
  3. Czym się charakteryzuje loftowa kuchnia?
  4. Kuchnia w stylu loft: Otwarta przestrzeń i surowe elementy
  5. Kuchnia: materiały typowe dla stylu loft
  6. Jakie kolory do kuchni w stylu loft?
  7. Jakie meble do stylu loft? Co to znaczy meble loftowe?
  8. Kuchnia w stylu loft — jakie oświetlenie wybrać?
  9. Co na okno w kuchni loft?

Co to jest kuchnia loftowa?

Kuchnia loftowa charakteryzuje się surowym i przemysłowym stylem. Przestrzeń ta jest inspirowana zaadaptowanymi na wnętrza mieszkalne budynkami przemysłowymi, fabrykami czy magazynami. 

Czy loft sprawdzi się w kuchni?

Styl loftowy jest bardzo funkcjonalny, a więc sprawdzi się w kuchni, która jest, jakby na to nie patrzeć, miejsce pracy. Urządzając kuchnię w stylu loft, ważne jest zachowanie ciągów komunikacyjnych i właściwe rozplanowanie trójkąta roboczego.

Czym się charakteryzuje loftowa kuchnia?

Kuchnia w stylu loft: Otwarta przestrzeń i surowe elementy

Kuchnia loftowa musi być przestrzenna i otwarta. Na ogół jest częścią strefy dziennej, którą tworzy razem z salonem i jadalnią. Aby urządzić kuchnię w stylu loft, zrezygnuj ze ścianek działowych i postaw na otwartą przestrzeń.

Kuchnia: materiały typowe dla stylu loft

Skoro styl loftowy jest inspirowany przemysłowymi wnętrzami, nie może w nim zabraknąć typowych dla nich materiałów, czyli betonu, cegły czy metalu, który może pojawiać się tam pod postacią elementów konstrukcyjnych, rur, belek czy elementów mebli. 

Jak urządzić loftową kuchnię?
Autor: Wnętrza Michała

Jakie kolory do kuchni w stylu loft?

W byłych fabrykach i halach przemysłowych próżno szukać innych kolorów niż szarości, bieli czy czerni. To święte trio dla stylu loftowego! Ponieważ nie musisz trzymać się sztywnych reguł, wprowadź do swojej kuchni w stylu loft jakiś mocny kontrast w postaci kolorystycznego akcentu, np. czerwonych lub niebieskich krzeseł.

Jakie meble do stylu loft? Co to znaczy meble loftowe?

Meble do loftowej kuchni powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Brak im wszelkich dekoracji czy ozdobników. Są proste i surowe. Często w całości wykonuje się je ze stali nierdzewnej, ale jeśli twoja kuchnia ma być bardziej w stylu soft loft, nie wahaj się sięgnąć po szkło czy drewno.

W części jadalnej loftowej kuchni również zachowaj minimalizm. Meble mają podkreślić jej charakter, a nie odwracać od niej uwagę i go “zmiękczać”. 

Co to znaczy meble loftowe? Meble loftowe to takie, które wpisują się w styl loftowy lub industrialny. Ważniejsza niż design jest ich funkcjonalność. Są proste, minimalistyczne, poza tym często posiadają metalowe akcenty, które eksponują ich konstrukcję: widoczne miejsce spawania czy metalowe nity.

Kuchnia w stylu loft — jakie oświetlenie wybrać?

Kuchnia w stylu loft ma być bardzo jasna. Doskonałym wyborem do takiego wnętrza będą duże, metalowe lampy: czarne, miedziane lub srebrne. Powinny oświetlać przestrzenie robocze, ale również stół lub wyspę. Oprócz nich nie zapomnij o oświetleniu punktowym.

Co na okno w kuchni loft?

Kuchnia w stylu loft ma być maksymalnie jasna, nie tylko dzięki sztucznemu oświetleniu, ale przede wszystkim naturalnemu światłu, które wpada do niej przez duże okna. Właśnie dlatego okno w kuchni loft wcale nie musi być osłonięte. Jeśli jednak potrzebujesz więcej prywatności, wybierz proste, np. metalowe żaluzje. 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: 74-metrowe mieszkanie w Sosnowcu. Styl loftowy widać tu gołym okiem!

Kultowe przedmioty PRL QUIZ Jak działają i do czego służą?

Pytanie 1 z 14
Do czego służy ten przedmiot?
Przedmiot z PRL
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE