Ciepła RUSTYKALNA KUCHNIA. Aranżacja kuchni w wiejskim stylu ZDJĘCIA

2013-07-02 13:14

Aranżacja kuchni z ciepłym kolorem drewna, koronkami i porcelaną jest przytulna ale i nowoczesna. Umiejętne połączenie starych sprzętów z nowymi dodało rustykalnej kuchni świeżości i smaku. Przytulna aranżacja rustykalnej kuchni ZDJĘCIA.

Spis treści

  1. Przytulna aranżacja kuchni w stylu rustykalnym
  2. Tradycyjna aranżacja kuchni z jadalnią

Rustykalna kuchnia znajduje się w tradycyjnym, drewnianym budownictwie, które propagują jej właściciele. Aranżacja kuchni utrzymana jest w naturalnych barwach drewna, które przełamuje biel i ecru. W tym przypadku biel świetnie współgra z kolorem drewna, bo dodaje mu świeżości, ale nie odbiera ciepła. A dzięki konsekwencji w doborze kolorów, wszystko w rustykalnej kuchni pasuje do siebie.

Przytulna aranżacja kuchni w stylu rustykalnym

Aranżacja rustykalnej kuchni jest przytulna, a wnętrze sprawia ciepłe i rodzinne wrażenie. Sufit i belki są z drewna świerkowego. Starą podłogę zastąpiła po remoncie praktyczna  terakota. Meble, według projektu gospodarzy, wykonano ze sklejki i świerku. Uwagę przyciąga nietypowa zabudowa lodówki, gdyż jej front przypomina drzwi od stodoły.

Tradycja zobowiązuje więc w miejscu kaflowego pieca zdun zbudował piec z żeliwną płytą, opalany drewnem, według projektu pana domu. Nad kuchnią czuwają dwa gipsowe anioły, a przy piecu stoją ręcznie szyte kierpce, będące częścią stroju regionalnego.

W aranżacji kuchni w stylu rustykalnym harmonijnie udało się połączyć tradycję i nowoczesność. Obok tradycyjnego pieca znajdziemy nowoczesny piekarnik, stylowy okap czy górne szafki kuchennej o nowoczesnej linii.

Tradycyjna aranżacja kuchni z jadalnią

Przy oknie z widokiem na góry zaaranżowano jadalnię. To ulubione miejsce całej rodziny. Z drewnianymi meblami kontrastują białe dodatki. Poduszki z koronkowymi aplikacjami, podkładki na stół, zasłonki i kuty świecznik, wdzięcznie ozdobiony koronką, pochodzą z „Galerii Pod Aniołem”.