Aranżujemy małe kuchnie: kuchnia w stylu kolonialnym

2008-09-29 2:00

Małe kuchnie są często probleme, jak je urządzić, by były ładne i wygodne? Właściciele chcieli, by aranżacja kuchni była przytulna. Kuchnia miała być czymś więcej, niż tylko miejscem do gotowania. Po zmianie projekt kuchni uwzględniał miejsce na jadalnię. Wybrano też wystrój kuchni w stylu kolonialnym.

Kiedy właścicielka mieszkania w starej kamienicy zabierała się do remontu kuchni, wiedziała jedno: w kuchni musi się znaleźć jak najwięcej rzeczy, które były rozrzucone po całym domu. Za duża do małej łazienki pralka, niepasująca do salonu sofa, kredens odziedziczony po babci... Kuchnia została połączona z pokojem dziennym, dzięki temu udało się wygospodarować miejsce na jadalnię.

Aranżacja kuchni: kolory i wystrój

Skoro aż tyle miało się zmieścić w kuchni, właścicielka postawiła w aranżacji kuchni na naturalne kolory, które nie kłócą się z nagromadzeniem dodatków. Wystrój kuchni miał nawiązywać do stylu kolonialnego. Ściany w kuchni, zabudowa i meble kuchenne są białe, ale w różnych odcieniach. Chłodny kolor zarezerwowano dla pojemnych szafek i sprzętu AGD. Ale żeby i one miały "przytulniejszy" rys, na przykład lodówkę pomalowano farbą tablicową. Można na niej pisać kredą niczym w sklepie kolonialnym. Niestety, nie udało się uratować drewnianej posadzki. Jednak kolorowy dywan na ogrzewanym gresie zachęca gości do siedzenia na podłodze w zimowy wieczór.

  • W małej łazience nie było miejsca na pralkę, schowano ją więc pod blatem kuchennym, a jej drzwiczki oprawiono drewnem tak, aby stała się ona naturalną częścią dużego drewnianego blatu.
  • Do dyspozycji gości jest bar z dobrymi trunkami, który mieści się... w ścianie. Przerobiono na niego wnękę. Półki zrobił znajomy kowal. Kącik sprzyja rozmowom w kuchni, a podświetlenie półek sprawia, że czujemy się jak w winiarni.
  • Lodówkę pomalowano farbą, dzięki czemu służy ona również jako tablica do pisania.Koniec z nudnym białym AGD.
  • Nasi Partnerzy polecają
    Podziel się opinią
    Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE