Aranżacja kuchni jest wesoła i przytulna. Projekt kuchni właścicielka mieszkania wykonała samodzielnie. Proste meble zostały przemalowane na biało, dzięki temu łatwo wpisały się w styl wnętrza. Aranżacja kuchni przez użycie kolorów i materiałów nawiązuje do stylu skandynawskiego. Metalowe krzesła francuskiej marki Tolix to meble, którym pani domu nie potrafi się oprzeć. Ma też słabość do lamp House Doctor w industrialnym stylu, co widać niemal w całym mieszkaniu. Uwielbia też serię barwnych akcesoriów kuchennych marki Bodum. Stąd aranżacja kuchni w stylu skandynawskim - mimo że bazą kolorystyczną kuchni są biel i czerń – jest nasycona barwnymi akcentami. Przy kuchennym oknie właścicielka stworzyła malowniczy i funkcjonalny zakątek. Stoi tu szafka, gdzie pani domu przechowuje książki kucharskie oraz silikonowe formy do pieczenia. Również w tej części kuchni meble są czarne, jednak kącik tętni kolorami – to zasługa barwnego plakatu i starannie wybieranych dodatków kuchennych.

Aranżacja kuchni: nauczyć się stylu skandynawskiego

Styl skandynawski w aranżacji wnętrz jest dość łatwy. Pozwala łączyć stare z nowym, a rustykalne z nowoczesnym, dając przytulny i barwny efekt. Taka jest prezentowana aranżacja kuchni. Jak urządzić wnętrze w stylu skandynawskim, poznaj trzy proste zasady:

1. Projekt kuchni w stylu skandynawskim: urządzaj kuchnię na raty. Z łatwością wpiszesz się w północne klimaty, urządzając wnętrze... etapami. Styl skandynawski pozwala nie spieszyć się z kupowaniem kompletu nowych mebli i akcesoriów, bo bez trudu pogodzi dizajnerskie krzesła z kupionymi przed laty meblami z IKEA czy stołem po dziadkach.

2. Aranżacja kuchni w stylu skandynawskim: jasne podstawy. Podstawa tego stylu są jasne kolory ścian: najczęściej jest to biały i szary, a także drewno – naturalne lub malowane na biało. Takie tło nie tylko rozświetla i optycznie powiększa przestrzeń, ale też staje się uniwersalną bazą, do której łatwo dopasować pozostałe elementy wyposażenia. Jasne, szare lub bielone, podłogi idealnie pasują do wnętrza w stylu skandynawskim.

3. Aranżacja kuchni w stylu skandynawskim - zmienne dodatki. Styl skandynawski jest wyjątkowo przyjazny dla miłosników wnętrzarskich gadżetów. Neutralne tło „przyjmuje” wszelkie barwy i wzory, które przy zachowaniu odrobiny dyscypliny kolorystycznej tworzy zgraną całość. Wybierając dodatki, należy jednak kierować się ich użytecznością: Skandynawowie stawiają na praktyczność i funkcjonalność.