Kuchnia zgodna z trendami na 2016 rok to przede wszystkim precyzyjnie dobrane dodatki i elementy wykończenia. Coś, co zazwyczaj zostawiamy na koniec podczas planowania nowej kuchni, w tym roku wynosimy na piedestał. Trend tkwi w szczególe – materiale, z którego wykonany jest dywan, kolorze słoiczka na kawę, rodzaju oświetlenia...

Niezwykłe połączenie różu z betonem

Kolory kuchni na 2016 rok to subtelne pastele (Rose Quartz i Serenity), które zaskakują bogatą linią interpretacji. Jeżeli zależy nam na wyeksponowaniu akwarelowych odcieni różu i błękitu, możemy połączyć je z bielą czy gołęboką szarością. Z kolei w zestawieniu z surowymi fakturami betonu czy łupka kamiennego pastelowa kuchnia nabierze niepowtarzalnego charakteru. Warto wziąć pod uwagę tapety – odpowiednio zabezpieczone (np. fragmentarycznym szkłem), o subtelnym wzorze, będą idealnym tłem dla kuchennych dekoracji, szczególnie tych w odcieniach złota i srebra. W tym roku także duże AGD staje się ozdobą. Wolnostojące sprzęty o odważnej stylistyce nie są już ukrywane pod blatami i drzwiczkami zabudowy. Matowa nierdzewna stal, dotykowe sterowanie i diodowe podświetlenie to cechy oczekiwane przez klientów chcących nadać profesjonalny wygląd swojej kuchni. W odpowiedzi na potrzeby konsumentów – pasjonatów sztuki kulinarnej - Samsung proponuje zaawansowane rozwiązania AGD w linii Chef Collection, które wprowadzają funkcjonalność oraz wzornictwo profesjonalnych kuchni do domu.

Zobacz niezwykły design szczotkowanego szkła linii Chef Collection

 

samsung led

Ekspert Samsung radzi: precyzja gotowania indukcyjnego


Innowacyjna technologia wirtualnego płomienia Virtual Flame™ na płycie Samsung Chef Collection za pomocą diod LED sygnalizuje moc z jaką pracuje każdy palnik. Zyskaj precyzję i przygotuj potrawy dopracowane do perfekcji.

 

Jak gotować szybciej? Innowacje w kuchni

 

Miedź i forniry

Ciekawym trendem i swoistą nowością w materiałach wykończeniowych kuchni są blaty kuchenne ze spieków kwarcowych w wykończeniu przypominających ceramiczną, szkliwioną powłokę, wygląd mokrego tynku, betonu lub... trawionego metalu. Efekt trawionej miedzi jest bardzo modny. Oprócz szarości i bieli coraz częściej pojawiać się będą wykończenia fornirowane. Okładziny w odcieniu orzecha amerykańskiego oraz ciepłego orzecha włoskiego to forniry, które zrobią furorę w 2016 roku.

Trendy w kuchni: detale, które czynią kuchnię wyjątkową!

 

Kuchnia modnie oświetlona

Oświetlenie salonowe i techniczne coraz częściej pojawia się w kuchni. W tym roku ledowe punkty czy listwy nad blatem kuchennym zostaną wyparte przez minimalistyczne lampy kreślarskie. Dzięki możliwości zmiany kąta padania światła jak żadne inne sprawdzą się w kuchni, szczególnie tej otwartej na salon. Takie rozwiązanie to design i funkcjonalność w jednym – nietypowe, mobilne lampy idealnie wpiszą się w nowoczesny wystrój mieszkania. Drugim trendem 2016 roku jest oświetlenie stricte salonowe – materiałowe abażury lub barwione szkło lampy centralnej to strzał w dziesiątkę!

Salon w kuchni czy kuchnia w salonie? Łączymy elegancję z funkcjonalnością

 

Więcej informacji znajduje się na stronie www.kuchnia.samsung.pl