Stylowa kuchnia pełna skarbów, w której zdecyodwanie panuje kolor niebieski, w odcieniu szwedzki błękit. Tu ważne są przede wszystkim dekoracje, porcelana, kryształy, nakrycia stołu, które tworzą klimat stylowej kuchni. Niebieskie są meble, wzory na porcelanie, tekstylia i dodatki, które tworzą klimat aranżacji zarówno kuchni, jak i przylegającego do niej patio - zadaszanego tarasu, w którym urządzono piękną i wygodną jadalnię na świeżym powietrzu.

Sprawdź też: jak przemalować meble i uzyskać efekt szwedzkiego błękitu >>>

W stylowej kuchni panuje przepych, wnętrze spodoba się osobom, które lubią klimatyczne pomieszczenia z nutką retro.

Stylowa kuchnia aranżacja

Pani domu zawodowo dekoruje wnętrza. Z nie mniejszą pasją zajmuje się swoim domem. Aranżacja stylowej kuchni pełen zabytkowej porcelany, mebli, lamp i luster ciągle się zmienia, bo właścicielka ciągle szuka sposobów na najlepsze wyeksponowanie swoich zbiorów. Wie wszystko o pięknym nakrywaniu stołu. Porcelanowe serwisy w kolorze niebieskim, kryształy, nakrycia, tace, obrusy mają u niej tak liczną reprezentację, że mogłaby obdzielić nimi kilka domów. W stylowej kuchni dekoracje i dodatki są bardzo ważne. Zbiory po babciach, ciotkach, mamie to bezcenne skarby, o które pani domu dba, które odnawia, reperuje, by jeszcze długo cieszyły oczy przyszłych pokoleń. Obfitość wszystkiego to cecha charakterystyczna w wystroju prezentowanej na zdjęciach stylowej kuchni i jadalni na tarasie. W aranżacji nie ma jednak rzeczy niepotrzebnych czy niepasujących. Wszystko jest przemyślane i pięknie dobrane, by tworzyło spójną stylową aranżację kuchni. Taras w błękitach z kroplą jagodowego fioletu, ozdobiony niebieskimi hortensjami, wygląda wręcz bajkowo. Pani domu opowiada - nie traktuję domu jak muzeum. W moim salonie i kuchni porcelana wisi na ścianach, stoi na stolikach, blatach kredensów - wszędzie. Mimo posiadania sześciu kotów wszystko jakoś przetrwało. Większość mebli została przemalowana na niebiesko. Przykładowo duży eklektyczny kredens w poprzednim wcieleniu był brązowy i wyglądał dość ciężko. Po przemalowaniu stał się zupełnie innym meblem - rozjaśnił całe
wnętrze.

Stylowa kuchnia: porcelana i kryształy

Gospodyni kocha kryształy. Używa ich do wszystkiego, na co dzień. Uważa, że kryształ poprawia wygląd potraw i napojów. Często ustawia karafki w grupach. To wspomnienie z dawnych czasów, kiedy robiono w jej domu nalewki. Najpierw stały w wielkich słojach na słonecznych parapetach, później za ciemnym kredensem, a od Bożego Narodzenia zlewano je w karafki, których całe stado ustawiano na wielkiej srebrnej tacy. Ulubione półmiski pani domu są jak obrazy. Niebieski (kobaltowe) dekoracje przedstawiają kwiaty i liście, jeźdźców, scenki rodzajowe, pejzaże i architekturę. Są to elementy zastawy stołowej z manufaktur: Meissen, China Blau, Ćmielów, Country Life Myotts, Villeroy & Boch, Barratts of Staffordshire.

Sprawdź też:

Royal Copenhagen - duńska porcelana >>>

porcelana WEDGWOOD >>>

Ćmielów - polska porcelana >>>

Furstenberg - porcelana godna książąt >>>

Baccarat - kryształy >>>