Polskie kuchnie na świecie. Co najbardziej podoba się za granicą?

Polski design zdobywa coraz większe uznanie międzynarodowe. Dowodem też są liczby – Polska jest czwartym eksporterem mebli w skali świata. A czym możemy się poszczycić? Między innymi świetnie zaprojektowanymi kuchniami. Oto przegląd przykładowych rozwiązań w tym zakresie.

Polskie kuchnie na świecie
Polskie kuchnie na świecie
Polskie kuchnie na świecie
Polskie kuchnie na świecie
Polskie kuchnie na świecie

Od Waszyngtonu przez Mediolan po Chicago – kuchnie projektowane przez ernestrust są obecne w ważnych miejscach na światowej mapie designu. Klucz do ich sukcesu stanowią: ponad 50 lat doświadczeń, ponadczasowy design, precyzja wykonania oraz zastosowanie najlepszych materiałów. A jak to wygląda w praktyce?

Złoto na czasie

Projekt R3 firmy ernestrust to wnętrze kuchenne nacechowane awangardowymi i wyrafinowanymi rozwiązaniami. Na frontach zastosowano innowacyjne, wielowarstwowe wykończenie lakiernicze dające efekt metalicznego złota. Blat i wyspa to spiek kwarcowy o niezwykle efektywnym designie. Całość dopełniają mosiężna lampa, ażurowe formy siedzisk oraz złota bateria wraz z podwieszoną komorą zlewową. Uchwyty wykonano ręcznie z naturalnego, szczotkowanego mosiądzu. Wnętrze wież meblowych wyposażone jest w: dodatkowy blat roboczy, system przechowywania, system umożliwiający zasilanie urządzeń mobilnych. Całość została dopełniona sprzętami AGD klasy premium: zmywarka na wysokości, ekspres do kawy, inteligentny piekarnik, szuflada do podgrzewania naczyń, luksusowa chłodziarka do wina.

 Polskie kuchnie na świecie

Projekt kuchni R3

Fot. mat. pras. ernestrust

W kolorach stali i drewna

Q12 to inny popisowy i funkcjonalny projekt przestrzeni kuchennej – elegancki i nowatorski. Monumentalną formę wyspy zmiękczają wizualnie szczebelkowe fronty wykonane z litego drewna w nowoczesnym i efektownym kolorze ciemnego antracytu. Dzięki specjalnie wyprofilowanym rowkom na spodniej części każdego szczebelka otrzymujemy niezwykle wygodny system otwierania frontów.

NIE PRZEGAP

 Polskie kuchnie na świecie

Projekt kuchni Q12

Fot. mat. pras. ernestrust

Wyspa skrywa w sobie wysuwany pochłaniacz, dzięki któremu przestrzeń nad strefą roboczą można było zaaranżować efektowną lampą wiszącą. Blat roboczy wykonany z naturalnego kamienia o ozdobnej fakturze uzbrojony jest w kilka ciekawych, innowacyjnych rozwiązań, takich jak m.in.: wytyczona, opuszczana strefa tworząca minimalistyczną formę zlewu, elegancko zintegrowana z blatem waga kuchenna czy miejsce indukcyjnego ładowania telefonu komórkowego. Wszystko to sprawia, że wyspa doskonale łączy w sobie nieszablonową stylistykę i funkcjonalność z nowoczesnymi technologiami, dając tym samym wiele korzyści dla użytkownika. Przyścienne zabudowy meblowe prezentują z kolei nowoczesne, dobrze wyważone formy. Ich wykończenie lakiernicze daje wrażenie przecieranej blachy stalowej stanowiącej bardzo efektowne tło dla wyspy. Kryją one uzupełniające sprzęty kuchenne najwyższej klasy, takie jak: chłodziarkę, zamrażarkę, kawiarkę, piekarnik oraz dodatkowe systemy przechowywanie czy segregacji. Na szczególną uwagę zasługuje autorski system Lift UP, który zamienia okraszający całość kompozycji obraz wykonany przez znaną, polską artystkę Ivę Białopiotrowicz w ekran nowoczesnego telewizora służącego rozrywce.

Naturalnie z betonem

Projekt R5/Q4 jest oszczędny w formie. Pod kątem materiałów nawiązuje się w nim do nowoczesnego stylu loftowego. Główną rolę w kuchni odgrywa beton architektoniczny, z którego wykonany jest zarówno blat, jak i część frontów. Całość została ocieplona wizualnie motywem drewna dębowego z charakterystycznymi sękami.

 Polskie kuchnie na świecie

Projekt kuchni R5/Q4

Fot. mat. pras. ernestrust

Nowoczesna elegancja

R5 to projekt dla osób ceniących luksusowe rozwiązania, wysokiej klasy materiały, elegancję i szlachetne wykończenia. Ciekawym dodatkiem są niekonwencjonalne, podświetlane uchwyty zintegrowane z ozdobnym dekorem prezentującym grafiki na szkle, jak i szkło atłasowe z indywidualnym grawerem. Warto też zwrócić uwagę na piękny fornir palisandrowy, a także praktyczny blat stalowy.

 Polskie kuchnie na świecie

Projekt kuchni R5

Fot. mat. pras. ernestrust

Ocena: 0
Zdjęcia: mat. pras. ernestrust

POLECANE ARTYKUŁY