Właścicielami mieszkania pod Poznaniem jest małżeństwo, które mieszka tam razem ze swoją córką Zosią. Niewysokie wnętrze piętrowej willi zostało zaprojektowane w jasnych i stonowanych kolorach tak, aby przestrzeń była klarowna i przejrzysta. Drzwi z opaskami od podłogi do sufitu oraz pionowe belki mają na celu optyczne podwyższenie mieszkania, a szare kolory i dodatkowe drewniane akcenty mają stworzyć spójne i zaciszne wnętrze, na którym zależało klientom. Szczególnie interesującym rozwiązaniem jest klatka schodowa wyposażona w poręcz dla małych i dużych, która miała ułatwić pokonywanie schodów córce klientów.

Nowoczesna kuchnia: materiały i rozkład

W nowoczesnej kuchni połączonej z jadalnią architekci z pracowni Mili Młodzi Ludzie postawili na połączenie białej, delikatnej zabudowy półmat i surowego betonu na ścianach. Duet ten ociepliła obecność drewna, które pojawia się we wnętrzu pod postacią posadzki, okleiny wyspy kuchennej oraz mebli. W centralnym punkcie strefy kuchennej stanął drewniany stół, przy którym wygodnie może usiąść 6 osób. Całe mieszkanie jest połączone długim korytarzem, który podkreśla czytelność rozkładu pomieszczeń. Dlatego kuchnia jest wyraźnie oddzielona od salonu, lecz jednocześnie przestrzeń parteru ma charakter otwarty i domownicy mogą wspólnie spędzać czas.

Zobacz też: Beton dekoracyjny we wnętrzach >>>

Nowoczesna kuchnia: mniej znaczy więcej

Obserwując zmieniające się dynamicznie trendy kuchenne z łatwością można zaobserwować, że nowoczesna kuchnia staje się miejscem coraz mniej "widocznym" w naszych domach. Architekci coraz częściej dążą w swoich projektach do ujednolicenia strefy kuchennej z resztą mieszkania. Wygląd nowoczesnej kuchni ma za zadanie wtopić się w tło całego wnętrza. Nowoczesny model kuchni jest całkowitym przeciwieństwem kuchni skandynawskiej, prowansalskiej czy tradycyjnej. Jej wygląd i kształt przywołuje na myśl minimalizm. Kuchnia z wyspą to największe marzenie Polaków. W koncepcji Miłych Młodych Ludzi poza tym, że jest rozwiązaniem ergonomicznym, jest także granicą, która dzieli przestrzeń dzienną na kuchenną i salonową.

Autor projektu: www.milimlodziludzie.com

  • Dobry pomysł: jeżeli Twoje mieszkanie ma charakter otwarty, a chcesz dodatkowo podkreślić odrębność strefy kuchennej, nie tylko wyspa będzie dobrym rozwiązaniem. Możesz również zastosować inny rodzaj posadzki w części kuchennej niż na pozostałej powierzchni mieszkania. Uzyskasz w ten sposób wizualny efekt wyraźnie zaznaczonej granicy kuchni.

  • Sprytne rozwiązanie: planując wyspę kuchenną warto zastanowić się nad jej wykończeniem od strony salonu. Może to być dodatkowa i atrakcyjna przestrzeń do przechowywania. W prezentowanym projekcie to wygodna półka na wina. Butelki są bezpieczne, a przy okazji przestrzeń zyskuje dekoarcję.