Kuchnia w stylu eko – jak ją zaaranżować? Inspirujemy!

 Kuchnia w stylu eko

Jasna kolorystyka, naturalne materiały oraz otwarcie się na świat przyrody - tym wyróżnia się prezentowana kuchnia

Fot. materiały prasowe Ferro

Ta nowoczesna, pełna prostoty aranżacja przełamana ciepłymi naturalnymi elementami kreuje doskonałą przestrzeń do pracy i wypoczynku, relaksuje, inspiruje, sprawia, że chętnie się w niej przebywa i do niej powraca. Jest wygodnie, ekologicznie oraz w kontakcie ze światem przyrody.

Odpowiednia aranżacja kuchennego wnętrza pozwala na kontakt ze światem przyrody zarówno podczas przyrządzania, jak i spożywania posiłków. W takim pomieszczeniu znajduje się obszerne okno z widokiem na ogrodową zieleń, którą możemy cieszyć się szczególnie w wiosenne i letnie dni. Wystarczy przenieść na taras stół wraz z przygotowanymi potrawami lub zasiadając w wygodnym fotelu, oddać się ulubionej lekturze pośród kojącego szumu wiatru czy śpiewu ptaków. Przez okno dociera do wnętrza duża ilość świata dziennego, co czyni je jasnym i większym optycznie.

Kuchnia w stylu fit

Styl eko, czyli naturalne materiały i wygoda

Piękna kuchnia z niewielką jadalnią została wyposażona w sprzęty i dodatki dekoracyjne wykonane z naturalnych materiałów. Dominują w niej uspokajające barwy: biała, beżowa i brązowa, które doskonale wpływają na nastrój mieszkańców. Dzięki temu niejednokrotnie żmudne zajęcia stają się mniej uciążliwe, a nawet przyjemne. Uwagę przyciągają okazałe klasyczne blaty. Na jednym zamontowano nowoczesną kuchenkę z charakterystycznymi pokrętłami w kolorze złotym, drugi stanowi wspaniałą ozdobę wyspy kuchennej. Oba zestawiono z białymi szafkami na kuchenne akcesoria pokrytymi ładną, lekko połyskującą powłoką.

 Kuchnia w stylu eko

Najważniejszym miejscem na wyspie kuchennej jest praktyczny zlewozmywak granitowy z idealnie dobraną do niego baterią

Fot. materiały prasowe Ferro

Wyspa kuchenna – centrum dowodzenia

Najważniejszym elementem wyspy jest biały zlewozmywak granitowy KIZZ ze wznoszącą się ponad nim baterią Genova VerdeLine marki FERRO. Jednokomorowy zlew o kwadratowym kształcie łączy w sobie estetyczny wygląd ze znakomitymi walorami użytkowymi. Jest odporny na wysoką temperaturę, ścieranie i zabrudzenia, a wyposażony w przelew gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania. Towarzyszy mu bateria z wysuwaną, obrotową wylewką o dwóch funkcjach strumienia. Wyposażona jest w regulator ceramiczny z ogranicznikiem przepływu i systemem kontroli ciepłej wody. Jej piękna zaoblona linia, ergonomiczna forma i wykończenie chromowaną powłoką sprawiają, że bateria jest elegancką ozdobą kuchennego wnętrza.

NIE PRZEGAP

 Kuchnia w stylu eko

Wyposażenie FERRO: bateria zlewozmywakowa Genova VerdeLine; zlewozmywak granitowy KIZZ, jednokomorowy, biały, 50x50

Fot. materiały prasowe Ferro

Drewno i zieleń

W pomieszczeniu, w którym króluje drewno, nie mogło zabraknąć go również na podłodze i części sufitu znajdującej się nad kuchenką, a także w przestrzeni jadalnianej wyposażonej w stół o prostym, praktycznym kształcie i pasujące do niego krzesła. Ten wyjątkowy wystrój dopełniają wiszące nowoczesne lampy i dekoracyjne wazony, koszyki wiklinowe oraz kuchenne detale, takie jak szklane pojemniki na artykuły spożywcze i pełna uroku ceramika. Pod oknem ustawiono szafkę z półkami, świetne miejsce na książki kucharskie i lektury do poczytania podczas samotnie spożywanych posiłków lub relaksu na tarasie. Strefę kuchni i jadalni ożywiają zioła umieszczone w donicach o oryginalnych formach oraz okazały filodendron ustawiony w rogu pomieszczenia. Rośliny tworzą niepowtarzalny, przytulny klimat podkreślający zamiłowanie domowników do świata przyrody i ekologicznego stylu życia.

Ocena: 5
Zdjęcia: materiały prasowe Ferro

POLECANE ARTYKUŁY