urządzamy.pl

Wszystko na biało - kolorystyczny trend w stylu Wnętrza 2.0

Projektanci wnętrz są zgodni: nadchodzi sezon bieli w wersji max. Białe będą ściany, meble i dodatki. W naszych mieszkaniach zapanuje spokój i harmonia. Czy warto podążać za ulubionym trendem projektantów wnętrz? Naszym zdaniem tak! Dowiedź się, co z nadchodzącego trendu możesz zastosować w swoim domu i w co warto zainwestować.

Białe wnętrze na warszawskim Ursynowie
Białe minimalistyczne wnętrze
Biała sypialnia
Białe wnętrze na poddaszu
Białe wnętrze

Biel to nowy synonim luksusu. Hasło „white on white” oznacza, że w ramach jednego pomieszczenia zestawiamy różne faktury, materiały, ale trzymamy się białej kolorystyki. Do jakiego stylu wnętrz pasuje ten trend? Gdzie się sprawdzi? I co jest w nim najważniejsze?

Salon cały na biało - jak go urządzić?

Salon cały w bieli kojarzy się z modnym nadal stylem skandynawskim. Projektanci przekonują, że biel która zapanuje we wszystkich lookbookach, ma azjatycki charakter. Ich zdaniem biel odnajdzie się w skromnie urządzonym wnętrzu, w którym meble i dodatki mają proste kształty. Nie znaczy to jednak sterylnego i zimnego wnętrza. Trikiem upiększającym i ocieplającym białe wnętrze jest zastosowanie dużej ilości tkanin z przyjemnymi w dotyku fakturami. Ze stylu skandynawskiego możemy także wykorzystać modę na futrzane kapy. Obowiązkowo w kolorze białym lub w delikatnych szarościach.

  • Dobry pomysł: biel można wykorzystać w małym pomieszczeniu, by dodać wnętrzu przestronności i światła. Białe elementy wyposażenia nie będą na siebie zwracać uwagi, a przez to salon będzie ujednolicony i spójny.
  • Zły pomysł: białe ściany i kanapa dla rodzin z dziećmi - niestety to wabki na plamy i zabrudzenia.Materiały prasowe Bloomingville

Biała kuchnia i łazienka - dobra jakość materiałów

Białe kuchnie i łazienki nie są niczym nowym. W kuchni modna biel nie będzie teraz na wysoki połysk, a w macie. Z materiałów projektanci stawiają na corian, który sprawdzi się na kuchennych blatach. Coraz bardziej popularne stają się baterie kuchenne i łazienkowe w kolorze białym. I w kuchni, i w białej łazience bardzo istotny jest dobór wytrzymałych materiałów - kluczowa jest farba. Musi być dobrej jakości i łatwa w czyszczeniu. Wśród projektantów nadal trwa dyskusja na temat białej podłogi. Choć świetnie wygląda np. wylewka z żywicy to ma jedną dużą wadę. Z czasem przeciera się na ciągach komunikacyjnych, co niestety bardzo widać przy dobrym świetle.

  • Dobry pomysł: biały blat kuchenny z corianu oraz dobrze zaimpregnowane meble do łazienki.
  • Zły pomysł: biała podłoga. Bez względu na materiał będzie szybko się brudzić.Materiały prasowe Cermag


Materiały prasowe Opoczno

Dekoracje, materiały w aranżacji wnętrz - marmur w roli głównej

Do wnętrz wraca marmur! Ponadczasowy materiał z elegancką i luksusową etykietką. W najbliższym czasie ważny będzie kontekst, w jakim wystąpi w naszych wnętrzach. Trend „white on white” to idealne tło by materiał wyeksponować w kuchni lub łazience. Co istotne marmur to kamień naturalny, więc w sklepie powinniśmy otrzymać informację o gatunku materiału. Można także zapytać o deklarację zgodności, która potwierdzi, że produkt posiada normy budowlane. Warto o tym pamiętać, ponieważ za wysoką cenę możemy kupić złej jakości podróbkę.

  • Dobry pomysł: inwestycja w praktyczne dodatki do kuchni lub łazienki.
  • Zły pomysł: zastosowanie marmuru na bardzo dużych płaszczyznach - marmur może nam się szybko znudzić. Jest także bardzo drogi, więc warto wziąć pod uwagę również wysokie koszty.Materiały prasowe Muuto

NIE PRZEGAP

Copyrights © TIME S.A. 2001-2010 | Design by TIME S.A. Multimedia | Hosted by supermedia