Jaki kolor pasuje do pomarańczowego? Pomysły na pomarańczowe kolory ścian

Jaki kolor pasuje do pomarańczowego? Taki kolor ścian, mebli i dekoracji pobudza i jest dominujący w aranżacji wnętrz. Z czym jednak łączyć pomarańczowy kolor ścian? 

pomarańczowe wnętrza
pomarańczowe wnętrza
pomarańczowe wnętrza
pomarańczowe wnętrza
Pomarańczowe wnętrza GALERIA ZDJĘĆ

Kolor pomarańczowy jest pogodny i słoneczny. Warto otaczać się taką barwą, bo rozświetla wnętrza domu, a latem pomarańczowe wnętrza tworzą klimat tropików. Ciepłe pomarańczowe ściany stworzy przytulny klimat, sprawią też, że wnętrze będzie miejscem pełnym dobrej energii. Pomarańczowe kolory wnętrz są dobre dla niepoprawnych optymistów - nic tak radośnie nie nastraja do życia jak wystrój wnętrz w wesołych barwach. Jaki jednak kolor pasuje do pomarańczowego? 

Z czym łączyć kolor pomarańczowy na ścianach?

Wszelkie odcienie koloru pomarańczowego - bardzo popularne w dekoracji wnętrz secesyjnych i art déco, a potem w latach 60. XX wieku - wracają na salony. Pomarańczowe wnętrza, w których na dobre zagościł oranż na ścianie, to akumulator energii dla spragnionych słońca domowników. Z kolei ci, którzy wolą, gdy dominują stonowane kolory wnętrz, docenią w aranżacjach mieszkań dodatki w soczystym pomarańczowym odcieniu. Pomarańczowe dekoracje dodają wnętrzom ciepła.

Kolor pomarańczowy w dodatkach świetnie pasuje do nowoczesnej kuchni, doskonale ożywią pozostałe kolory w mieszkaniu. Niektóre odcienie koloru pomarańczowego mogą być zbyt intensywne, szczególnie na małej powierzchni. Aby tak się nie stało, można je zastosować jako urokliwe dodatki. Pomarańczowe akcesoria zadadzą szyku np. w łazience urządzonej na niebiesko. Pomarańczowe detale są też receptą na to, by kuchnia przestała być sterylnym laboratorium kulinarnym.

Kolor pomarańczowy w nowoczesnych wnętrzach [GALERIA]

Różne odcienie pomarańczowego to mocny akcent w trendach wnętrzarskich. Sprawdź, jak ciekawie można wykorzystać kolor pomarańczowy w swoim domu.

NIE PRZEGAP

Jaki kolor pasuje do pomarańczowego?

1. Kolor pomarańczowy i niebieski we wnętrzu

Błękit nieba kontrastuje z ciepłymi odcieniami koloru pomarańczowego i ochrami – jak na obrazach Paula Gauguina. Malarz wiedział, że te połączenia kolorów najlepiej się czują w swoim towarzystwie.

2. Kolor pomarańczowy i biały we wnętrzu

Kolor pomarańczowy w zestawieniu z bielą w aranżacji wnętrz zyskuje czystość i ożywczą świetlistość, wydaje się jeszcze cieplejszy. Biel łagodzi pomarańczowy kolor ścian i mebli, dzięki niej nabiera on pastelowego, morelowego odcienia.

3. Kolor pomarańczowy i zielony we wnętrzu

Ciepły kolor pomarańczowy dobrze wypada w połączeniu z chłodnymi zieleniami. Takie zestawienie kolorów wnętrz jest radosne, energetyczne, warte wykorzystania w łazience, gdzie podczas porannej toalety próbujemy się dobudzić.

Czytaj także: 

Kolory wnętrz: pomarańczowy. Jak stosować pomarańczowy kolor ścian i dodatków

Ocena: 0
Tekst: Maria Gajda Zdjęcia: Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY