Tak mieszka Patrycja Krupińska i Sebastian Karpiel-Bułecka. Bajeczna góralska chata z widokiem na Tatry

2023-08-10 8:09

Paulina Krupińska i Sebastian Karpiel-Bułecka urządzili się w pięknej chatce z widokiem na Tatry. Luksusowa posiadłość celebryckiej pary z zewnątrz wygląda jak typowa góralska chata, ale w środku dominuje styl nowoczesny. Zobacz, jak mieszka była Miss Polonia i lider Zakopower!

paulina krupińska
Autor: instagram.com/pkrupinska

Jak mieszka Paulina Krupińska i Sebastian Karpiel-Bułecka?

Para kilka kat temu wybudowała drewnianą posiadłość we wsi Kościelisko, koło Zakopanego. Drewniany dom z zewnątrz wygląda jak typowa góralska chatka, wpisując się tym samym w charakterystyczną architekturę regionu. 

Nie tylko sama posiadłość celebryckiej pary robi wrażenie - dech zapierają również widoki z okien! Celebrycka para może każdego dnia spoglądać na Tatry. Takiego widoku można tylko pozazdrościć:

Urządzając swój dom, Sebastian i Paulina postawili na styl nowoczesny, ale nie zrezygnowali do końca z góralskich wpływów. Widać to doskonale w korytarzu, który został w całości wyłożony drewnem. 

Ale nie tylko ściany są drewniane - okna, podłogi i szafy w przedpokoju również! Wykorzystanie tego naturalnego materiału sprawiło, że wnętrza są ciepłe i przytulne, a także nawiązują do góralskiej kultury.

Salon

Pokój dzienny to duża, nowoczesna przestrzeń utrzymana w jasnych barwach. Dominują tu biele, beże i delikatne szarości. W salonie stoi długi narożnik obity szarym welurem. Tuż nad nim wiszą rodzinne zdjęcia oraz dwa rzędy białych półek, na których również ustawione są książki, płyty i drobne ozdoby. 

Podobny zestaw półek, pełniących również funkcję szafki RTV znajduje się nieco niżej, w innej części salonu. Na półkach stoi duży telewizor oraz oparte o ścianę, kolorowe obrazy. O komfort termiczny i bezpieczną przestrzeń dla zabaw dla dzieci Pauliny i Sebastiana dba gruby, miękki dywan w kolorze białym. 

Jadalnia

W strefie jadalni (oddzielonej od salonu szarym narożnikiem) stoi drewniany, prostokątny stół i osiem krzeseł. Uwagę zwraca również betonowa ściana, która podkreśla nieco surowy charakter aranżacji. 

Kuchnia

W kuchni Pauliny i Sebastiana króluje drewno. Cała zabudowa utrzymana jest w góralsko-rustykalym stylu. Szafki wyglądają jakby były zbite z kilku pionowych desek, a niektóre fronty zostały przyozdobione góralskimi motywami dekoracyjnymi.

Grafitowy blat oraz czarne sprzęty kuchenne idealnie komponują się z jasnym drewnem kuchennej zabudowy. Co więcej, zamiast tradycyjnych płytek podłogowych w kuchni Paulina i Sebastian zdecydowali się na kolorowe kafelki w hiszpańskim stylu. 

Sypialnia

Inspiracje industrialnymi loftami znaleźć można nie tylko w jadalni (betonowa ściana), ale również w sypialni Sebastiana i Pauliny. Łóżko w masywnej drewnianej ramie obite szarym welurem świetnie prezentuje się na tle ściany wyłożonej surową, czerwoną cegłą. 

Dom Pauliny Krupińskiej i Sebastiana Karpiel-Bułecki to przykład udanej i kreatywnej fuzji tradycyjnego góralskiego budownictwa ze stylem nowoczesnym. 

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE