Mieszkanie Hanny Lis to klasa sama w sobie. Łazienkę urządzono w sypialni

2023-08-10 8:11

Mieszkanie Hanny Lis znajduje się na Wilanowie. Dziennikarka mieszka w nim już od kilku lat i bez oporów pokazuje jego wnętrza na Instagramie. Swój apartament zaprojektowała korzystając z pomocy architektek, z którymi połączyła je przyjaźń. Jak wyszła im ta współpraca?

Hanna Lis
Autor: instagram.com/hanna_lis

Hanna Lis zamieniła swoje większe mieszkanie w Warszawie na takie o mniejszym metrażu, ale położone w spokojniejszej i cichszej okolicy. Jego wnętrza możemy podziwiać w mediach społecznościowych dziennikarki.

“Stworzyłyśmy wspólnie cudną przestrzeń do życia!”

Apartament Hanny Lis został urządzony w klasycznym, eleganckim i ponadczasowym stylu. Chociaż pojawiło się w nim nieco elementów glamour, to jednak nie przytłoczyły jego wnętrz.

Salon i kuchnia Hanny Lis znajdują się w jednym pomieszczeniu. Meble kuchenne zajmują całą jedną ścianę. Dziennikarka postawiła na ciemne grafitowe, wpadające wręcz w czerń matowe fronty, które tworzą gładką taflę. Back splash podobnie jak blat również pozostawiono w ciemnym kolorze. Ciekawym elementem ciągu mebli są wysokie, przeszklone witryny, w których wyeksponowano szkło.

Po lewej stronie od mebli kuchennych wydzielono niewielką część jadalną i ustawiono tam jeszcze niewielki ciemny stolik i parę krzeseł.

Kuchnię od salonu oddziela wyspa. Ta jest jednak utrzymana już w jasnych kolorach i bezpośrednio stylem nawiązuje do salonu. Sztukateria bowiem zdobi nie tylko ściany, ale właśnie także wyspę.

Za nią na drewnianej, jasnej i ułożonej w jodełkę francuską podłodze stanęła biała kanapa ozdobiona czarnymi poduszkami. Wszystkie meble w salonie są białe: stolik, komoda naprzeciwko sofy czy elegancka meblościanka, pełniąca rolę biblioteczki, na której ustawiono nie tylko sporo książek, ale też wiele bibelotów.

Łazienka i sypialnia Hanny Lis

Łazienka Hanny Lis znajduje się w jej sypialni. Jedna ze ścian została przeszklona w podobny sposób jak witryna w kuchni, więc po odsunięciu znajdujących się w łazience zasłon, sypialnia staje się optycznie większa.

Zarówno urządzenie łazienki, jak i sypialni nie budzi zaskoczeń. Ponieważ wszystkie przestrzenie zostały stworzone przez architektki, są ze sobą bardzo spójne i dominuje tam biel. Zagłówek łóżka Lis ozdobiły tapicerowane beżowe panele, a nad nim zawisła ciekawa lampa w kształcie nieco rozczochranej róży. W sypialni stanął też fotel w balijskim stylu.

Również w łazience Lis nie zrezygnowała z drewnianej podłogi. To pomieszczenie to bardziej pokój kąpielowy. Na czarnej szafce zamontowano dwie umywalki, a nad nimi zawisły dwa lustra oświetlane przez zwisające industrialne lampy. Nie zabrakło tam też oprawionych w ramy obrazów, które wypełniają ściany, nadając wnętrzu polotu.

Podoba się wam?

Przeczytaj również: