Jak mieszka Rafał Trzaskowski? Tak urządził się na Kabatach!

2024-04-09 8:29

Rafał Trzaskowski ze swoją żoną Małgorzatą mieszkają na Kabatach. Nie jednak w luksusowym apartamentowcu w samym centrum stolicy, ale po prostu bloku tak, jak miliony Polaków. Zobaczcie, jak wygląda ich mieszkanie!

Spis treści

  1. Gdzie mieszka Rafał Trzaskowski?
  2. Jak mieszka Rafał Trzaskowski? Salon niczym biblioteka
  3. Mieszkanie Rafała Trzaskowskiego: kuchnia w bieli

Gdzie mieszka Rafał Trzaskowski?

Rafał Trzaskowski od lat mieszka w jednym z bloków na Ursynowie, a dokładnie na zielonych Kabatach. W krótkim filmie udostępnionym na oficjalnym profilu Trzaskowskiego na Facebooku "My. Od kuchni", żona prezydenta Warszawy, Małgorzata Trzaskowska wyznała, że to z jej inicjatywy zamieszkali właśnie w tym miejscu:

Dałam mężowi wybór. Powiedziałam, że jeśli chcesz zobaczyć, gdzie będziesz mieszkał, to zapraszam

- zażartowała Małgorzata Trzaskowska.

Jak mieszka Rafał Trzaskowski? Salon niczym biblioteka

W mieszkaniu Trzaskowskich próżno szukać zbędnych luksusów — za to jest mnóstwo książek, płyt CD oraz mebli w stylu klasycznym. Na zdjęciu opublikowanym przez Rafała Trzaskowskiego na Instagramie widzimy, że salon w mieszkaniu prezydenta utrzymany jest w jasnych barwach, a dzięki dużym oknom wpada do niego mnóstwo dziennego światła.

W przeszklonej drewnianej witrynie, która wygląda na bardzo starą, znajduje się kolekcja książek Rafała Trzaskowskiego. Prezydent Warszawy znany jest ze swojego umiłowania do literatury. W swoim biurze przy Placu Bankowym również ma pokaźnych rozmiarów biblioteczkę po brzegi wypełnioną książkami. 

W części dziennej mieszkania Trzaskowskich znalazło się również miejsce dla wygodnej szarej kanapy oraz pięknego drewnianego stołu o obłych kształtach. 

Mieszkanie Rafała Trzaskowskiego: kuchnia w bieli

Kuchnia w mieszkaniu Rafała Trzaskowskiego utrzymana jest w stylu klasycznym i neutralnej bieli. Górny rząd szafek ma częściowo przeszklone fronty, dzięki czemu zyskuje lekkości i pozwala na ekspozycję pięknej porcelany oraz szkła.

Blat roboczy oraz dolny rząd szafek również są białe, podobnie jak kwadratowe kafelki, którymi pokryta jest ściana między górną a dolną zabudową. 

Źródło: se.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Jak mieszka Donald Tusk? 60-metrowy dom aż prosi się o remont!

Quiz. Jak się mieszkało w czasach PRL-u?

Pytanie 1 z 11
Co w latach 80. przeważnie zdobiło ściany polskich przedpokoi?