Jak mieszka Blanka Lipińska? Wszystko jest... czarne!

2023-09-08 12:08

Blanka Lipińska mieszka na Wilanowie w luksusowym apartamencie. Niejednokrotnie chwali się nim w swoich mediach społecznościowych, ale jego wystrój budzi w internautach mieszane uczucia. Czarne wnętrza porównują z... grobowcem! Zobaczcie, jak mieszka Blanka Lipińska!

Spis treści

  1. Mieszkanie Blanki Lipińskiej — jak się urządziła?
  2. Jak mieszka Blanka Lipińska? Czarny salon z kuchnią
  3. Mieszkanie Blanki Lipińskiej: taras
  4. Jak wygląda dom Blanki Lipińskiej? Oto łazienka, sypialnia i garderoba
  5. Przeczytaj również:

Mieszkanie Blanki Lipińskiej — jak się urządziła?

W kwietniu 2021 roku Blanka Lipińska poinformowała na swoim Instagramie, że kupiła swoje pierwsze mieszkanie w Warszawie. Podekscytowana pisarka przyznała wtedy, że lokal czeka generalny remont (m.in. zmiana układu funkcjonalnego i wyburzanie ścian).

Celebrytka mogła jednak liczyć na pomoc architektki i przyjaciółki, Aleksandry Ziareq. To właśnie ona zaprojektowała wnętrza nowego apartamentu Blanki. Wizualizacje i wstępne projekty architektka opublikowała na swoim Instagramie.

Po intensywnych miesiącach pisarka w końcu wprowadziła się do mieszkania tuż przed Bożym Narodzeniem. Nagrała też serię filmików, na których pokazuje swoje M. Fani od razu zwrócili uwagę na dominującą we wnętrzach czerń, którą przełamują gdzieniegdzie szarości i przybrudzone biele. 

Wystrój, a właściwie kolorystyka mieszkania autorki "365 dni" podzieliła internautów. Jedni chwalili pisarkę za nowoczesny i oryginalny design apartamentu, inni — krytykowali, pieszczotliwie nazywając gniazdko Blanki Lipińskiej "grobowcem".

Jak mieszka Blanka Lipińska? Czarny salon z kuchnią

W mieszkaniu Blanki Lipińskiej salon otwarty jest na kuchnie. Zarówno strefa dzienna, jak i kuchenna utrzymane są w różnych odcieniach czerni i szarości. Mimo ciemnej kolorystyki wnętrze jest bardzo dobrze doświetlone dzięki ogromnym przeszkleniom.

Ściany w salonie są szare, natomiast sufit pokrywają betonowe płyty. W centrum pokoju dziennego stoi ogromnych rozmiarów czarny narożnik. Naprzeciwko niego, na czarnej ścianie wisi telewizor. 

Pisarka w rozmowie z Dzień Dobry TVN przyznała, że bardzo dobrze czuje się w czarnych wnętrzach:

- Tutaj naprawdę można się bardzo dobrze czuć, mimo tego, że nie ma absolutnie żadnych kolorów. Ja lubię ciemno, bo ja wtedy odpoczywam. Od dziecka tak miałam - wyznała Blanka Lipińska.

blanka lipińska
Autor: screen: DDTVN, player.pl

W nowoczesnej i minimalistycznej kuchni Blanki Lipińskiej też wszystko jest czarne — blaty, zlew, wyspa, sprzęty AGD, meble... Spod hegemonii czerni wyłamuje się jedynie chromowana bateria zlewozmywakowa. 

Mieszkanie Blanki Lipińskiej: taras

Z salonu można wyjść bezpośrednio na przestronny, zadaszony taras, również w czerni, na którym znajduje się zestaw wygodnych mebli wypoczynkowych (niespodzianka: w białym kolorze!), a także grill i biokominek. To idealne miejsce na wypoczynek lub przyjęcie. 

Jak wygląda dom Blanki Lipińskiej? Oto łazienka, sypialnia i garderoba

Część prywatna w apartamencie Blanki Lipińskiej również robi wrażenie! W przestronnej garderobie wiszą kolorystycznie poukładane ubrania, a na półkach wyeksponowana jest pokaźna kolekcja butów. W centrum garderoby stoi przeszklona wyspa, w której pisarka trzyma okulary i inne akcesoria. 

blanka lipińska
Autor: instagram.com/blanka_lipinska

W łazience, oddzielonej od sypialni szklanymi drzwiami z czarnymi, metalowymi okuciami oprócz kabiny prysznicowej walk-in, swoje miejsce znalazła również wolnostojąca wanna. Wrażenie robi ogromne okrągłe lustro zajmujące całą ścianę i podświetlone od spodu.

Co ciekawe, łazienka wcale nie jest cała czarna — ściany pokrywają płytki imitujące biały marmur. Podłoga natomiast jest szara. Odrobinę koloru wprowadza natomiast ciepłe oświetlenie. 

Sypialnia w apartamencie Blanki Lipińskiej umiejscowiona jest między łazienką a garderobą. Jest przeszklona, a prywatność zapewniają szare kotary z grubego materiału. 

Sypialnia kolorystycznie i stylowo nawiązuje do reszty pomieszczeń. Duże małżeńskie łóżko, tapeta za łóżkiem, a nawet pościel — są czarne. Zwisające po obu stronach łóżka lampy są jedynym elementem rozjaśniającym mrok w pokoju.

Apartament Blanki Lipińskiej różni się od mieszkań urządzonych przez innych polskich celebrytów. Mimo że nie wszystkim przypadł do gustu wystrój wnętrz pisarki, trzeba przyznać, że zostały one bardzo oryginalnie zaaranżowane. Mimo nadmiaru czerni, nie przytłaczają ani nie są w żadnym wypadku przygnębiające. 

Przeczytaj również:

Jak mieszka Maffashion? W 120-metrowym mieszkaniu zachwyca ściana w kuchni

Znasz te przedmioty z czasów PRL? QUIZ

Pytanie 1 z 11
Co jest na zdjęciu?
Znasz te przedmioty z czasów PRL? Sprawdź się w QUIZIE